Teknoloji

Samsung Çamaşır Makinesi 4C Ne Demek?

Samsung çamaşır makineleri kullanım olarak pek çok markaya göre daha işlevlidir. Makineler içerisinde bulunan çok programlı sistemler sayesinde farklı ve etkin bir sisteme sahip olabiliyorlar. Bunun yanında hatalar ve sorunlarda doğal olarak yaşanabilmektedir.

Samsung çamaşır makinelerinde olan sorunlardan bir tanesi de ‘’4C’’ kavramıdır. Sıklıkla görülen ifadenin anlamı, genellikle su giriş ve hortum alanında bir sorun yaşandığını göstermektedir. Bunun yanında kod farklı anlamları da yansıtıyor olabilir. Özellikle bu ihtimaller arasında çoğunlukla;

  • Su giriş ve çıkış hortumu olan bölgenin filtresi veya hortumu tıkanmış olabilir.
  • Makineni su giderlerini karşılayan musluk kapalı olabilir.
  • Su hortumunda meydana gelen bir çatlak olabilir.
  • Düşük su basıncı yaşanıyor olabilir.

Bütün bu ihtimaller Samsung Çamaşır Makinesinde 4C hatası almanıza neden olabilmektedir. Eğer ki bu hata koduyla karşılaştıktan sonra neden olduğunu doğrularsanız izlemeniz gereken birkaç adım bulunmaktadır. Öncelikle yapacağınız şey su giriş vanasını kapatarak hortumu çıkartmaktır. Ardından su filtresi olarak bilinen yeri penseyle çıkartıyoruz ve temizliyoruz.

Temizlenen filtre bir daha bu hatayı vermeyecek, dilediğiniz gibi kullanmaya devam edebileceksiniz. Lakin hatayı almaya devam ediyorsanız direkt olarak teknik servise bağlanmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi