Teknoloji

Şarjlı Diş Fırçası Kaç Saatte Şarj Olur?

Kimine göre israf, kimine göre ise büyük rahatlık. Evet, bu makalemizdeki konumuz şarjlı diş fırçalarıyla alakalı olacaktır. Genellikle dişlerinizi daha rahat ve derinlemesine temizlemek amacıyla bu tür fırçalar kullanılır. Normalde telefon, tablet gibi cihazlarımızın çok kısa sürelerde şarj olmasına gayet alışkın olsak da bu şarjlı diş fırçası şarj süresi hakkında bilgi aldıktan sonra çok şaşıracaksınız. Oral-B, Braun markası fark etmeksizin bu yazıda vereceğimiz bilgiler tüm markalar için aynen geçerlidir.

Teknoloji kategorimizde yine telefonlardan bahsederken sabaha kadar şarj olmasına artık gerek yok, yeni teknoloji pil kullanıyor gibi bilgiler vermiştik. Ancak elektrikli diş fırçaları için eski tip alışkanlıklarımızı geri devreye sokabiliriz.

  • Şarjlı diş fırçası ilk kullanımda 16-17 saat şarj olur,
  • Normal kullanımda tam bitmiş bir şarj yaklaşık 10 saatte geri dolmaktadır.

Ayrıca birçok diş fırçası üzerinde artık şarj durumunu detaylı bir şekilde gösteren ışıklar bulunmaktadır. Bu ışıkları kullanarak şarjın ne derece dolu olduğunu anlayabilirsiniz. Bu türden bilgiler almaya devam etmek için arama sonuçlarında gördüğünüzde sitemizi tercih ederseniz hem sizin çok işinize yaracaktıt hem de bizler çok mutlu olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.