Teknoloji

Photoshop OpenGL Hatası Çözümü

Adobe Photoshop programı içerisinde diğer uygulamalarda olduğu gibi hatalar ve sorunlarla karşılaşmak oldukça doğaldır. Program içerisinde gerçekleşen hatalar genel olarak teknik sorunlardan olsa da bazı durumlar iç tarafta gerçekleşen sorunlardan olabiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi olan Photoshop OpenGL Hatası kullanıcıların endişeye kapılarak projelerinin silineceği düşüncesini oluşturabiliyor. Problemin ana nedenine bakıldığında birkaç hamlede çözümleyebileceğimiz bu sorun, oldukça basit ve etkili işlemlerle tamamlanabiliyor.

Photoshop OpenGL hatası genellikle ekran kartından dolayı yaşanmaktadır. Sistem içerisinde yükleme yaparken karşılaşılan bu hatayı çözmek için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak kullandığınız ekran kartının resmi sitesine giriş yapınız.
  • Burada bulunan en güncel yazılımı bulup indiriniz.
  • Güncellemeye aldığınız dosyalardan sonra Ekran Kartı arayüzüne giderek OpenGL tuşunu aktif ediniz.
  • Daha sonra ise Photoshop’a giriş yapıp desteğin otomatik aktif hale gelip gelmediğini kontrol ediniz. (Sistem kendisini direkt olarak aktif yapacaktır.)

Eğer ki bahsettiğimiz adımlar işinize yaramıyorsa 30 Günlük Photoshop deneme süresi dolmuş demektir. Güncel sürümü satın alarak kolaylıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.