Biyografi

Seda Sarıbaş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Seda Sarıbaş kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, eşi kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasetçilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Seda Sarıbaş’tan söz edeceğiz.

Seda Sarıbaş Kimdir?

  • Siyasetçi.

Seda Sarıbaş, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nde tamamlamış; yüksek lisansını da Sosyoloji üzerine almıştır. Aslen Adanalıdır. Aydınlı iş adamlarından Sedat Sarıbaş ile evlenerek Didim’e yerleşen Seda Sarıbaş, ayrıca 2006 Miss Turkey yarışmasında “Veet Türkiye Güzeli” seçilmiştir. Seda Sarıbaş, 2014 ile 2018 arasında AKP Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği; 2014 ile 2018 arasında AKP Aydın Kadın Kolları İl Başkanı gibi görevlerde bulunmuştur. İki çocuğu bulunan Seda Sarıbaş’ın eşi Sedat Sarıbaş da AKP Didim ilçe teşkilatının yönetim kurulunda yer almıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Seda Sarıbaş, siyasi çalışmalarına Adalet ve Kalkınma Partisi bünyesinde devam etmektedir. Genç siyasetçi Seda Sarıbaş hakkında merak edilen boyu kaç, annesi babası kardeşleri kim ve ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • cnnturk.com, Seda Sarıbaş kimdir, erişim tarihi: 19 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi