Biyografi

Muharrem Erkek Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Muharrem Erkek kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı milletvekillerinin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Muharrem Erkek’ten söz edeceğiz.

Muharrem Erkek Kimdir?

  • Siyasetçi.

31 Ağustos 1969 tarihinde Çanakkale’de, Mübeccel ve Muzaffer çiftinin çocukları olarak dünyaya gelen Muharrem Erkek, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Sonrasında Çanakkale Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaya başlayan Muharrem Erkek, 2000 ile 2002 yılları arasında Baro yönetiminde görev almıştır. Erkek, daha sonrasında 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Çanakkale Belediye Meclis üyesi olarak görev yapmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale milletvekili olarak 25., 26. ve 27. dönemde TBMM’de görev alan Muharrem Erkek, 2015-2018 arasında 2015-2018 yılları arasında TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Muharrem Erkek evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Muharrem Erkek, siyasi çalışmalarına Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde devam etmektedir. Tecrübeli siyasetçi Muharrem Erkek hakkında merak edilen eşi kimdir, annesi kardeşleri kim ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • chp.org.tr, Muharrem Erkek, erişim tarihi: 19 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.