Sağlık

Şeftali İshal Yapar mı?

Suni tatlandırıcı, muhtemelen sindirim problemleriyle en çok ilişkili olan sorbitoldür. Kuru erik, elma ve şeftali gibi bazı meyvelerde doğal olarak bulunan sindirimi zor bir şekerdir ve ayrıca sakız ve diyet yiyeceklerini tatlandırmak için kullanılır. İçerdiği bu maddeden dolayı şeftali ishal yapar.

Şeftali Neden İshal Yapar?

Şeftali, fruktoz adı verilen bir şeker türü bakımından zengindir. Çoğu insanın fruktoz intoleransı veya hassasiyeti vardır, bu da vücutlarının bu şekeri sindirmekte zorlandığı anlamına gelir. Sonuçta yoğun bir ishal durumu ve mide ağrısı ile karşı karşıya kalırsınız.

Şeker. Çok fazla şeker alırsanız ishal olabilirsiniz. En büyük suçlulardan biri az önce bahsettiğimiz gibi, meyvelerde (şeftali, armut, kiraz ve elma gibi) doğal olarak bulunan veya elma püresi, soda ve meyve suyu gibi yiyecek ve içeceklere eklenen fruktozdur.

Şeftali Mide Ağrısı Yapar mı?

Mide rahatsızlığınız varsa, konserve şeftali atıştırması daha iyi bir fikir olabilir. Yumuşak bir dokuya sahiptirler, lifleri taze meyvelere göre daha düşüktür ve sindirimi kolaydır. “Gastrointestinal yumuşak diyet” denen şeyin bir parçası olarak konserve şeftali, mide rahatsızlığını yatıştırmaya ve ishali ve gazı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Şeftali Suyu İshal Yapar mı?

Sulu ishal yaşıyorsanız, doğrudan meyve suyu içmeniz muhtemelen iyi bir fikir değildir. Meyve suyunu suyla çokca seyrelterek tüketiniz. Şeftali suyu ishal yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds