Zeytinyağının Saça Faydası Nedir?

Yemeklerde ve salatalarda hayatımızda hemen hemen her besine ilave ettiğimiz mucizevi doğal kozmetik zeytin yağının saçlara olan faydalarını ve maskelerinin tarifini sizler için bu yazımda sunuyorum.

Zeytinyağının Saça Faydaları

Daha Az Kepek

Zeytinyağı ile karıştıracağınız limon suyu kepek problemi ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Limon suyu kepeklerin yumuşamasını sağlarken, zeytinyağı da derideki arınmış tabakayı nemlendirecektir. Tek yapmanız gereken eşit miktarda zeytinyağı, limon suyu ve suyu karıştırıp bu karışımla nemli saç derinize masaj yapmak ve 20 dakika boyunca beklemektir. Ardından saçınızı durulayıp şampuanlamakla beraber işlem son bulacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Uykusuzluk Gaz Yapar mı?

Güç ve Parlaklık

Saç nemlendiricinizin yerine zeytinyağı kullanarak; saçınıza kaybettiği nemi, sağlıklı görünümü ve parlaklığı geri kazandırabilirsiniz. A ve E Vitaminleri ile antioksidanlar açısından zengin olan zeytinyağı saçlardaki keratinin korunmasına ve saçınızın nem kazanmasına da yardımcı olacaktır.

İdare Edilebilirlik

Kuru ve yeterince beslenmeyen saçlara şekil vermek zordur. Ayrıca saçlar olduğundan daha güçsüz olur. Zeytinyağı ile uygulanan doğal tedavinizi saçınıza sürerek saçlarınıza şekil vermek daha kolaylaşacaktır.

Bunun için de yarım su bardağı zeytinyağını saçınıza sürerek yarım saat beklemektir. Böylece saçınız ihtiyaç duyduğu nemi kazanacak ve daha iyi şekillenebilecek.

İlginizi Çekebilir:  Ağızda Ekşime Nedenleri

Zeytinyağının Saçlarınız İçin Diğer Faydaları Nelerdir?

Saç kurutma makineleri, düzleştiriciler ve saç maşaları saçınızın dış tabakasına zarar verebilir. Zeytinyağı ise bu zarar görmüş dış tabakayı kaplayarak saçlarınıza daha yumuşak ve daha parlak bir görünüm kazandırır.

Kimyasallarla dolu olan saç bakım ürünleri uzun vadede saçınıza zarar verebilir. Doğal ve iyi kalitede zeytinyağı kullanımı ise saçınıza kaybettiği sağlıklı görünümü geri kazandırabilir.

Kuru saçlar daha kırılgandır ve sadece taramak bile saçlarınızda kırılmalara yol açabilir. Sadece saç uçlarınızda kullanacağınız zeytinyağı kırılmaya yatkın saç uçlarını nemlendirecek ve elektriklenen saçları yatıştıracaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kenacort-A Uçuğa İyi Gelir mi?

Haftalık uygulayacağınız zeytinyağı bakımları saçlarınızı neme doyurarak yumuşamalarını sağlayacaktır.

 

Zeytinyağını Saçlarınıza Nasıl Uygulayabilirsiniz?

Öncelikle saçlarınızı tarayın.

Eski bir bluz giyin ya da bir havlunun üzerinde durun. Bu uygulamayı banyonun içerisinde yapmayın çünkü yerlere damlayan zeytinyağı yerleri kayganlaştıracaktır.

Mikrodalgaya uygun bir kabın içerisine yarım bardak zeytinyağı koyun ve mikrodalgayı yaklaşık 30 saniye çalıştırın. Zeytinyağı sıcak değil sadece ılık olmalıdır.

Bu zeytinyağı ile saç derinize masaj yapın. Daha sonra zeytinyağına batırılmış bir tarak ile saçınızı tarayın. Böylece saçınızın tamamına zeytinyağını uygulamış olun.

Saçınızı bir havluyla sarın.

Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra saçınızı durulayın. Ardından saçınızı şampuanlayın ve soğuk su ile durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi