Biyografi

TRT Spikeri Selcan Doğruöz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Selcan Doğruöz kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne mezunu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Selcan Doğruöz”den söz edeceğiz.

Selcan Doğruöz Kimdir?

  • TRT Spikeri

1985 senesinde Erzincan’da dünyaya gelen Selcan Doğruöz, ilk ve orta öğrenimini Edirne ve Ankara’da tamamladı. Fen Bilimler Lisesi’nden mezun olduktan sonra İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İletişim Bölümü’nü bitirdi. Üniversite eğitiminin ardından bir süre İngiltere’de bulunan Selcan Doğruöz’ün annesi Türkçe öğretmeni. Kitapla ve edebiyatla iç içe bir ailede büyüdüğünü ifade eden Selcan Doğruöz’ün, lise yıllarında yazdığı bir metin Türkiye’de birincilik elde etti ve kendisi 19 Mayıs 2003 devlet törenini stadyumdan ve TRT naklen yayından sunan ilk öğrenci oldu.

Üniversite eğitimi sırasında bir yandan kısa film yönetmenliği, senaristlik ve oyunculuk yaptı. Yine bu senelerde Mehpare Çelik’in Radyo Bilkent’te vermiş olduğu diksiyon derslerine katıldı.

TRT kariyerine 2009 senesinde metin yazarı olarak başlayan Selcan Doğruöz, daha sonra ekran karşısına geçmiş ve haber bültenlerini sunmaya başlamıştır. İlk olarak TRT Türk ekranlarında haberleri sunmaya başlayan Selcan Doğruöz daha sonra TRT Haber ekranlarına geçmiş ve son olarak da TRT 1 ekranlarında haber bültenlerini sunmaya başlamıştır.

Yeni medya hakkında Kırmızı Türk dergisinde yayınlanan röportajında, kendisinin 1985 doğumlu birisi olarak yeni medyanın her alanda etkili olmasına karşı çıktığını söylemiş ve dijital platformların medyanın geleneksel dokusuna zarar verdiğini dile getirmiştir.

Kaç Yaşında?

Selcan Doğruöz hakkında merak edilen en önemli soru kendisinin kaç yaşında olduğu. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kendisi 1985 doğumlu yani şu anda 35 yaşında.

Nereli?

Yine kendisi hakkında merak edilen bir diğer soru ile devam edelim. TRT Haber ve TRT 1 ekranlarının en sevilen isimlerinden olan ve sembol bir isim haline gelen Selcan Doğruöz aslen Erzincanlı.

Selcan Doğruöz ile İlgili Aramalar

Google’da Selcan Doğruöz ile ilgili arama yapan kullancılar aynı zamanda şunları da aradı: Selcan Doğruöz evli mı Selcan doğruöz evli mı, selcan doğruöz kim, selcan doğruöz nereli, selcan doğruöz kaç yaşında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.