Selma Ergeç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Selma Ergeç kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, doğum tarihi ne, eşi kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Selma Ergeç’ten söz edeceğiz.

Selma Ergeç Kimdir?

  • Oyuncu.

1978 yılında Almanya’nın Bochum kentinde dünyaya gelen Selma Ergeç’in babası Türk annesi ise Almandır. Ergeç’in babası Adanalıdır ve doktordur. Annesi ise Alman bir hemşeridir. Annesi, daha sonra Türkiye’de katıldığı Best Model yarışmasında en iyi manken seçilmiştir. İlk kez Emre Altuğ’un ‘Gidecek Yerim Mi Var?’ adlı şarkısına klip çeken Selma Ergeç, daha sonra ise Böyle mi Olacaktı adlı dizide ilk kez oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Ardından da ‘Yarım Elma’, ‘Şöhret’, ‘Körfez Ateşi’, ‘Hırçın Kız’ ve ‘Asi’ gibi çeşitli kanallarda yayınlanan dizilerde oynamıştır.

İlginizi Çekebilir:  Eda Köksal Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Aynı zamanda Beko ve Elidor gibi farklı sektördeki markaların reklamlarında oynayan Selma Ergeç, ayrıca Sis ve Gece adlı filmde Uğur Polat ile baş rolde oynamıştır. Daha sonra ise Ses adlı filmde Mehmet Günsur adlı dizide baş rolde oynamıştır. Selma Ergeç, sonrasında Kalp Ağrısı adlı dizide Azize, Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Hatice Sultan, Vatanım Sensin adlı dizide ise Halide Edip Adıvar’ı kaybetmiştir. Online dizi izleme platformu Blu TV’de Yaşamayanlar adlı dizinin oyuncu kadrosunda Karmen karakterine hayat veren Selma Ergeç, daha sonra da Atiye dizisinde Umut rolünde oynamıştır. Başarılı oyuncu Selma Ergeç, Can Öz ile evlidir.

İlginizi Çekebilir:  Damla Tombak Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Selma Ergeç 1.78 cm boyundadır ve 57 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Selma Ergeç hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Selma Ergeç ile İlgili Aramalar

İlginizi Çekebilir:  Azime Aras Kimdir? Nerelidir?

Google’da Selma Ergeç ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Selma Ergeç Halit Ergenç kardeş mi Selma Ergeç kardeşi Selma Ergeç eski eşi Selma Ergeç Eşi Selma Ergeç kardeşleri Selma Ergeç filmler ve tv şovları Selma Ergeç Can Öz Selma Ergeç çocuğu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir