Teknoloji

SEO Çalışmalarındaki Başarıyı Boosted Craft İle Garantileyin

SEO hizmeti; her tür web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki yerini daha üst sıralara taşımak ve daha görünür olmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen teknik ve analitik çalışmalar büyünü olarak tanımlanabilir. Web sitelerinin organik trafiğini artırma amacıyla SEO çalışmalarından faydalanılması mümkündür. Web sitesi özelinde planlanan ve titizlikle uygulanan SEO çalışmaları sonucunda, web sitesinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda listelenmesini sağlamak mümkündür. Boosted Craft sektörünün önde gelen ismi olarak, Antalya web tasarım ve İzmir SEO hizmeti başta olmak üzere, markanızın dijital ortamdaki görünürlüğünü artırmayı sağlayacak pek çok konuda başvurabileceğiniz ilk adrestir.

Google günümüzde dünya genelinde en çok kullanılan arama motoru olma özelliği taşısa da, farklı arama motorlarının kullanımına sıklıkla rastlanır. Bu arama motorlarının her biri kendi içinde farklı sıralamalar ve kalite sinyalleri içeren algoritmalar kullanırlar. Profesyonel SEO hizmeti kapsamında, web sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha hızlı bir gelişme kaydetmesi sağlanabilir. Uygulanan SEO stratejileriyle; her web sitesinde yer alan anahtar kelimelerin, kullanıcılar tarafından yaptığı ilgili anahtar kelime sorgulamalarında daha üst sıralarda yer alması, web sitesinin arama motoru algoritmalarına daha uyumlu hale getirilmesi ve benzer amaçlara yönelik çalışmalar gerçekleştirilir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan arama motoru Google’dır. Web sitelerini arama motoru algoritmalarıyla uyumlu bir hale getirmek, arama motorlarını kalite, kullanıcı deneyimi, içerik, sıralama, hız, mobil ve web yöneticisi yönergelerine göre optimize etmek; arama motoru sonuç sıralamalarını doğrudan etkiler. Boosted Craft’ın uzman ekibi bu doğrultuda her bir müşterisinin web sitesinin, arama motoru sonuç sıralamalarında daha fazla görünürlük kazanmasına yardımcı olarak stratejiler geliştirir ve uygular.

Google SEO Neden Önemli?

Google SEO; web sitelerinin Google arama motoru algoritmalarıyla uyumlu olmasını sağlamak için Google sıralama sinyalleri faktörlerine ve kalite yönergelerine uygun olarak optimize edilmesi sürecidir. Google SEO çalışmalarının en önemli adımlarından biri, web sitelerini taranabilir ve oluşturulabilir bir hale getirmektir. Google My Business ve Google Analytics Search Console kayıtları yapılır, daha sonra web sitesi haritası Google’a gönderilir.

Google dünya genelinde en çok kullanılan arama motoru olduğu için SEO çalışmaları Google arama motoru yönergelerine uygun olarak yapılmalıdır. Böylece web sitesinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda listelenmesini sağlamak mümkün olur. Aynı zamanda bu sayede web sitesine organik yollarla daha fazla ziyaretçi ve trafik kazandırılması sağlanabilir.

Google Arama Motoru Botları Nasıl Çalışırlar?

Google’ın tarama ve indeksleme ile Google arama motoru sıralama algoritmaları olmak üzere iki temel çalışma prensibi bulunur. Tarama ve indeksleme sürecinde Google arama motoru botları öncelikle kök URL’leri değerlendirir. Web üzerinde bulduğu tüm web sitelerini ve bu sitelere ait alt sayfaları tarar. Google arama motoru botları bir sonraki adımda, taradıkları sayfaları Google sunucusuna taşımaktadırlar. Taşıma işleminden sonra, arama yapan internet kullanıcıları, indekslenmiş olan web sayfalarını görebilirler.

Google tarafından indekslenen her sayfanın doğru bilgi içermemesi ya da yanıltıcı bilgiler barındırması söz konusu olabilir. Bu nedenle Google, kullanıcılara en doğru ve ilgili sonuçları sunmaya odaklanır. Bunu sağlamanın yolu, sıralama algoritmalarının kullanılmasından geçer. Ancak Google’ın, sıralama sinyalleri ve algoritmaları hakkındaki tüm bilgileri SEO hizmeti veren kişilerle ve kurumlarla paylaşması söz konusu değildir. Bu doğrultuda Google, yalnızca standart olarak her web sitesi tarafından uygulanması gereken Google web yöneticisi yönergeleri hakkında bir kılavuz sunar.

Google sıralamasını etkileyen yüzlerce farklı sinyal vardır. Bunlar arasında en önemlilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Backlink: Farklı web sitelerinin, ilgili web sitesini referans olarak sunmak için bağlantılar vermesi.
  • Arama amacı: Aramanın tam olarak hangi kelimeler ile yapıldığını anlaşılması, bunlarla ilgili içeriklere web sayfalarında yer verilmesi.
  • Kaliteli ve özgün içerik: Aramayı yapan internet kullanıcılarıyla ilgili içeriklerin ya da teknik içeriklerin derin bilgilerle sunulması ve kullanıcılara en alakalı yanıtların verilmesi.
  • Sayfa hızı: Web sitesi sayfalarının hızlı bir şekilde açılması.
  • Mobil uyumluluk: Web sitesi sayfalarının tablet, mobil ve responsive tasarımlı olması.
  • Title ve meta açıklamaları: Sayfa başlıklarıyla description meta açıklamalarının uygun olması.
  • URL yapısı: Web sitesinin SEO dostu bir URL yapısının olması.
  • Resim optimizasyonu: Web sitesi sayfalarında bulunan resimlerin KB değerlerinin düşürülmesi, aynı zamanda alt açıklamaların girilmesi.
  • HTTPS: Web sitesinin SSL sertifikası bulunması.

Sektörünün önde gelen isimlerinin yer aldığı uzman ve deneyimli bir kadroyla hizmetlerini sürdüren Boosted Craft, farklı sektörlerde faaliyetlerini sürdüren markalara ait web sitelerini oluşturmak ve web sitelerinin arama motoru sonuçlarının üst sıralarında listelenmesini sağlamak için doğru ve etkili SEO stratejileri planlamaya odaklanır. SEO hizmeti kapsamında sektörel çalışmaları gerçekleştirir. Yapılan çalışmalarla anahtar kelimeleri belirler ve site denetimlerini etkin bir şekilde gerçekleştirir. Bu çalışmaların en önemli amacı, web sitesinin organik trafiğini artırmaktır.

Site: https://boostedcraft.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.