Sera Çelik Konstrüksiyon ve Malzemeleri

BHK Sera olarak konstrüksiyon sistemlerimizi uluslararası standartlarda imal ediyoruz. Uzun süredir devam Eden Ar-Ge çalışmalarımız ve müşterilerimizle yakın argonomikişbirliğinin sonucu olarak, kendi fabrikamızda sağlamlığı ve dayanıklılığı esas alarak statik hesapları yapılmış uluslararası normlara ve yerel iklim şartlarına göre imalatını gerçekleştiriyoruz. Firmamız sera çelik konstrüksiyon ve malzemelerini kendi fabrikasında üretmektedir ve tüm dünyaya temin edebilmektedir.

BHKSera.com’da ; seranın yapısal özellikleri aşağıdaki Etmenlere Dikkat Edilerek Hazırlanır

1- Işık Geçirgenliği Yüksek Olmalıdır

2- Isı Tüketimi Düşük Olmalıdır

3- Havalandırma Etkinliği Yüksek Olmalıdır

4- Yapısal Dayanımı Yeterli Olmalıdır

5- Mekanik Özellikleri İyi Olmalıdır

Konstrüksiyon Sistemlerimizin;

Rüzgar Dayanıklılığı: 120 Km/H

Kar Yükü Dayanıklılığı: 27 Kg/M2

Ürün Yükü Dayanıklılığı: 35-40 Kg/M2 Dir.

KOLONLAR

Taşıyıcı Kolonlarımız, kar ve rüzgar yükü dayanıklılığına göre statiği yapılmış yüksek mukavemete sahiptir. Tüm Taşıyıcı Kolonlar ve Ankraj Profillerimiz Sıcak Daldırma Galvanizlidir.

ANA VE ARA MAKAS SİSTEMİ

Makas dizaynımızda yağmur ve kar oluklarında taşma yapmaması için ve sera içerisinde biriken nemin bitki üzerine damlamadan süzülerek yoğunlaşma oluğuna aktarılmasını sağlayan özel bir açı ve biçimde tasarlanmıştır.

Tasarladığımız makas sisteminde yük dağılımının eşit oranda yayılmasını sağlamak için statik değerlendirmeler yaparak, uluslararası normlar göz önüne alınmıştır. Klasik boru sistemi kullanmak yerine daha yüksek atalet momentine sahip oval profiller kullanılarak dayanımı yüksek makas sistemi geliştirdik. Diğer makas sistemlerinden farklı olarak topraksız ve topraklı tarımda kullanılan Gutter Sistemi, bitki halatları gibi ağırlığı fazla yükler makas yay borusuna asılarak oluşacak yükün eşit dağılım sağlanmıştır. Bu sayede genel konstrüksiyon yükü hafifletilmiştir.

Daha detaylı bilgi için: https://www.bhksera.com/tr/sera-celik-konstruksiyon-ve-malzemeleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.