Biyografi

Spor Yorumcusu Serkan Akkoyun Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Serkan Akkoyun kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Serkan Akkoyun’dan söz edeceğiz.

Serkan Akkoyun Kimdir?

  • Spor yorumcusu.

2011’den beri spor dünyasının içinde bulunan Serkan Akkoyun, çeşitli spor kanallarında ve spor dergilerinde spor yorumcusu olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli dergilerde de editör olarak görev yapmıştır.

Serkan Akkoyun Nereli?

Anne ve baba tarafından Malatyalı olduğunu bir programda belirten Serkan Akkoyun, Adana’da doğup büyümüştür.

İstanbul Kültür Üniversitesi’nde İş/Yönetim Ekonomisi üzerine yüksek lisansını tamamlayan Serkan Akkoyun, daha sonra Eurosport’da stajyer olarak işe başlamıştır. Burada 4 ay çalışan Serkan Akkoyun daha sonra Sporx isimli İnternet sitesinde editör olarak görev yapmaya başlamıştır. Burada 2 yıl çalışan Serkan Akkoyun, Fotospor’da çalışmaya başlamış ve 1 yıl aradan sonra tekrar Sporx’e dönmüştür. Yine editör olarak çalışmaya başlayan Serkan Akkoyun, 2 yıl burada çalıştıktan sonra Cins Dergi, Fitbol Dergi ve Kafasına Göre Dergisi’nde spor üzerine birçok yazı kalema almıştır.

Akkoyun daha sonra Lig Radyo’da yorumcu olarak işe başlamıştır. Haziran 2016 ile Kasım 2018 arasında A Spor’da spor yorumculuğu yapan Serkan Akkoyun daha sonra TRT Spor’da Kasım 2018’den beri spor yorumculuğu yapmaktadır.

10 senedir dijital ağırlıklı olarak spor medyasında yer alan Serkan Akkoyun, Web ve dergi yayıncılığı ile birlikte linear ve non-linear medya alanlarında çalışmalarım bulunmaktadır. Medyanın dijital tarafında durmakla beraber dergi yazarlığı da yapmakta olan Serkan Akkoyun, futbol kültürü alanında çalışmalar yapmakta, alt başlık olarak futbol-edebiyat-sanat ilişkisi ile ilgilenmektedir.

Hangi Takımlı?

Sosyal medyadaki kullanıcılardan gele yorumlar doğrultusunda Serkan Akkoyun’un futbol bilgisinin az olduğu ve bu sınırlı bilgiyle nasıl spor yorumculuğu yaptığı gibi sorular sorulmaktadır. Ekşi Sözlük yazarları tarafından girilen 20 yorumun 15’i bu yöndedir. Bu yorumlar arasında kendisinin Fenerbahçeli olduğu bilgisine de yer verilmiştir.

Serkan Akkoyun ile İlgili Aramalar

Google’da Serkan Akkoyun ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; serkan akkoyun nerelidir serkan akkoyun ne mezunu serkan akkoyun güreş serkan akkoyun cumhuriyet üniversitesi serkan akkoyun yazıları serkan akkoyun kimdir vikipedi serkan akkoyun adana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.