Üçler Market Kimin? Kurucusu Cemal Parlak Kimdir?

Üçler Market, 1974 yılında İstanbul ilinde kurulmuş olan bir süpermarket zinciridir. İlk mağazalarını ise Feriköy içerisinde açmışlardır. Firma ilk olarak Cemal Parlak tarafından kurulmuş olup hala şirketin en yetkili kişisidir. Fakat bir aile şirketi olmasından kaynaklı birçok ortağı bulunmaktadır. Cemal parlak firmasında yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.

Üçler Market büyürken öncelikle perakende yönetimini ön plana koymuştur. Mümkün olduğunca bütün gıdaları bulabileceğiniz bir mağaza haline getirerek tüm ürünlerin taze olmasına özen göstermiştir. Büyüme dönemine geçiş yaptığında ise daha fazla müşteriye ulaşmak adına İstanbul ilinin bütün ilçelerinde mağaza açmaya başlamıştır. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmayı esas almıştır. Kıvrak zekâsı sayesinde arz talep dengelerini iyi görmüş ve bu konuda stratejiler belirlemiştir.

Cemal Parlak, Sivas ilinin Suşehri beldesinde dünyaya gelmiştir. 1969 yılında ise Sivas ‘tan İstanbul ‘a gelerek ticaret hayatına atılmıştır. Dönemin en popüler şarküterisi olan Beşler Şarküteri ‘de çalışmaya başladıktan birkaç yıl sonra kardeşlerini yanına alarak Üçler markasını kurmuştur. Özellikle kendi piyasasında fazlasıyla tanınan ve ticari başarıları ile bilinen Cemal Parlak, Altıntepe İlköğretim okulundan mezundur. Çalışanları ile hep bir aile gibi olan Cemal parlak zaman zaman personelleri için bazı etkinlikler düzenliyor.

Bazen yat gezisi bazen bir otelde bir tatil gibi ödülleri çalışanlarından esirgemiyor. Ticaret yapan ve personel çalıştıran herkesin yapması gereken yakınlığı çalışanlarına her daim gösteriyorlar. Cemal Parlak yeni bir mağaza açarken hiç aceleci davranmıyor. Sabırla bekliyor ve lokasyonlara çok önem veriyor. Bu sayede kazanç verimlerini sürekli arttırıyorlar.

Cemal Parlak ‘tan bu kadar bahsetmişken Kemal Parlak ‘ı es geçmek olmaz. Kemal Parlak ‘ta şirketin kurucu sahiplerinden biri. Cemal Parlak ve Kemal Parlak iki kardeş aslında. Bugüne kadar aralarına para sokmadan gelmeyi başaran iki kardeş aynı azimle devam ettiği sürece daha çok başarıya imza atabilir gibi duruyor. Şu an bakacak olursak İstanbul üzerinde 15 farklı yerde mağazaları bulunan Üçler Süpermarketler Zinciri aynı zamanda İstanbul içerisinden online alışveriş seçeneğini de müşterilerine sunmayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.