Serkan Altuniğne Kimdir?

Daha çok Şahan Gökbakar’ın “Kime Diyorum Ben” isimli programıyla kendisini tanıtan Serkan Altuniğne, daha sonra Şahan Gökbakar’ın gişe rekorları kıran Recep İvedik ve Recep İvedik 2 isimli filmlerinin senaristliğini Gökbakar ile beraber üstlenmiştir. İkilinin senaristliğini üstlendiği Recep İvedik ve Recep İvedik 2 filmleri Türkiye’de tüm zamanların en iyi gişe başarılarından birini yakalamıştı. Peki Serkan Altuniğne kimdir? Şahan Gökbakar ile işbirliğinden önce ne yapıyordu? Daha önceki yazılarımızda Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli karikatüristlerden olan Umut Sarıkaya ve diğer karikatüristlerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Serkan Altuniğne’den söz edeceğiz. 

Serkan Altuniğne Kimdir? 

Karikatür çizmeye gençlik çağlarında başlayan Serkan Altuniğne, 14 Nisan 1977 tarihinde dünyaya geldi. İlk karikatür kitabını Şubat 2006’da yayınlayan Serkan Altuniğne’nin kendi ismini taşıyan ve “Aşk Acısı” adlı karikatür köşeleri bulunmaktadır. Bir dönem Lombak’ta çalışan Serkan Altuniğne, şu anda Penguen adlı mizah dergisinde kariyerine devam ediyor. 

Recep İvedik ile İşbirliği 

İlk karikatür kitabını 2006’da yayınlayan Serkan Altuniğne, daha sonra Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik ve Recep İvedik 2 filmlerinin senaristliğini Gökbakar ile birlikte üstlendi ve bu filmler Türkiye’nin en çok izlenen ve en çok gişe hasılatı elde eden filmleri arasında yer aldı. 

Recep İvedik hayranlarının hatırlayacağı gibi kendisi ilk filmde minibüsteki Rockçı çocuk olarak kısa bir rolde oynanmıştır. İvedik’in dört tane pastırmayla Isparta’ya gittiği dört pastırmadan biri Serkan’dır. 

İlginizi Çekebilir:  Soner Türker Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara