Setcard Mobil Ödeme Nasıl Çalışır?

Çoğu işletme sahibinin halen bilmemesi şaşırtıcı olan özelliktir. Ay sonu geldi nakitiniz kalmadı ve faturalı hattınız var ise mobil ödeme ile yemek yiyebilirsiniz.

Bunun için işletmenin özel bir anlaşması olmasına gerek yok. Setcard olması yeterli. Setcard olan bütün işletmelerde geçerli olmasına rağmen gittiğinizde bizde öyle bir sistem yok diye geri çevirmeye çalışabilirler.

İlginizi Çekebilir:  Google Play Hata İşleminiz Tamamlanamıyor Ne Demek ?

Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle faturalı hattınızın mobil ödeme işlemine açık olması ve hattınızda yeterli miktarda mobil ödeme limiti bulunması gerekli. Mobil ödeme zaten çoğu zaman varsayılan olarak açık olan bir özellik. Yine de müşteri hizmetlerini arayarak bunu teyit ettirebilirsiniz.

Bundan sonrası ise çok basit iki yönteminiz var sms ve mobil uygulama işe ödemeyi gerçekleştirmek. Birinci SMS yöntemi daha hızlı ve basit olduğu için hızlıca anlatıyorum.

İlginizi Çekebilir:  Autocad Error 1317 Çözümü

İşletme Setcard cihazından menüye girerek ‘Tel. No ile satış’ bölümünü seçiyor ve tutarı giriyor. Sonra ise sizin telefon numaranızı istiyor. Telefonunuza gelen onay SMS’ini EVET yazarak cevapladıktan sonra ise işlem tamamdır. Hemen satıcıya fiş çıkmış oluyor.

Ama siz siz olun bu sisteme fazla da güvenmeyin. Bazen sistem kaynaklı problemlerden dolayı hata verebiliyor. Ayrıca ödenmemiş faturanız var ise mobil ödemeyi kullanamıyorsunuz. İşlemi Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone operatörleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak hatırlatmak isterim ki çoğu operatörde eğer hattınız 90 günden yeni ise bu sistemi limitiniz olsa dahi kullanamazsınız.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi