Gündelik Hayat

Sizi Mutluluğa Götürecek Hayata Dair 10 Tavsiye

1-) Mutlu olmak için bir flörte ya da sevgiliye ihtiyacınız yok.
Herkes hayatının bazı dönemlerinde sevgi ve ilgi ister. Bu sevgi ve ilgiyi bir erkekten/kadından beklemeyin. Sizi seven bir aileniz ve bolca vakit geçirip eğlenebileceğiniz arkadaşlarınız var.

2-) Etrafınızdaki çiftlere özenip sevgili bulma arayışına girmeyin.
Davulun sesi uzaktan hoş gelir diye boşuna dememişler. Dışarıdan mutlu görünen çiftlere aldanmayın. Eminim birbirleriyle zorluklarını paylaştıkları kadar birbirlerine zorluk yaratıyorlar. İçeride ne olup bittiğini asla bilemeyiz.


3-)  Kendinizi sevin ve saygı duyun.
Mutluluğun en temel kurallarından biri budur. Kendini seven insan kimsenin onu üzmesine izin vermez. Her kararından önce kendisini düşünür ve mutsuz olacağını düşündüğü bir şeyi asla yapmaz.

4-) Kendinizi tanıyın ve kendinizle vakit geçirmeyi öğrenin.
Sizi sizden başkası anlamaz. İnsan, kendinin doktoru olur bazen. Bir gününüzü kendinize ayırın ve nelerden hoşlandığınızı, neleri yaptığınızda iyi hissettiğinizi tespit edin. Eminim bu size gereksiz insan kalabalığından daha iyi gelecektir. Böylece kimseye ihtiyaç hissetmeyeceksiniz.

5-) Sizi mutsuz eden, negatif enerji aldığınız insanları hayatınızdan çıkarın.
Sürekli birilerinin mutsuz ve huysuz olması sizin de modunuzu düşürür. Başkalarını mutlu etmek için kendi mutluluğunuzdan ödün vermeyin. Arkanıza bakmadan uzaklaşın.

6-) Mutlaka bir hobi edinin.
Spor, film, kitap.. Herhangi birinde kendinizi geliştirin. Bunu yapmak sizin için bir ayrıcalık olacak, kendinizi geliştirdiğinizi gördükçe bu sizi mutlu edecektir. Mesela bir gününüzü sadece film izlemeye ayırıp tüm gün pijamalarınızla oturmak sizi müthiş rahatlatacaktır.

7-)Hayatınızda gerçekleştirmek istediğiniz bir hedefiniz olsun.
Hayatın çekilmez bir hale gelmemesi için yaşama olan bağlılığınızı güçlendirecek bir amacınız olmalı. Kendinize bir hedef belirleyin ve bunun gerçekleşmesi için elinizden geleni yapın. Hedefinize ulaştığınızda hissettiğiniz mutluluk paha biçilemez olacaktır.

8- ) Eğlenceli bulduğunuz insanlar ile ufak bir gezintiye çıkın.
Bunu yaptığınızda kesinlikle dert ve sorun kavramını unutacaksınız. Kafanızı boşaltacak ve tüm düşüncelerden arınacaksınız. Modunuzun zirve olacağına garanti verebilirim.

9-) Mutlu olmak için büyük şeyler olmasını beklemeyin.
Mesela sevdiğiniz bir yemeği yediğinizde bile bu sizi mutlu etmeli. Kendinize küçük ama sevebileceğiniz hediyeler alın. Bunu sadece başkalarından beklemeyin.

10-) İmkanınız varsa aşık olun.
Sonunda üzülme ihtimaliniz olsa da aşk gözünüzü kör edecek, sizi mutluluktan havalara uçuracak, hayata tozpembe bakmanızı sağlayacaktır. Belki de diğer mutluluklardan en farklısı ve en güçlüsü olan aşk, risk alabilen herkes için mükemmel bir deneyim olacaktır.

2 thoughts on “Sizi Mutluluğa Götürecek Hayata Dair 10 Tavsiye

 • Sünger Bob

  Çok çok güzel bir yazı tam da hayatımda dönüm noktası yaşıyorken ilaç gibi gelen bir yazı elinize kalbinize sağlık takipte kalacağım yazılarınızı ❤️

  Yanıtla
  • nemesis

   Çok teşekkür ederim, iyi geldiyse ne mutlu bana ?

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.