Teknoloji

Software İnstall Failed Huawei Ne Demek?

Software İnstall Failed hatası Huawei cihazlarda yazılım yükleme esnasında karşılaşılan seçeneklerden bir tanesidir. Seçenekle karşılaşmanızın nedeni genel olarak yüklenen yazılımın cihazla uyumlu olmamasından kaynaklanır. Entegre edilemeyen dosya, telefon içerisine uymadığı için bu hatayı vererek bir sorun yaşandığından söz eder. Bunun yanında yüklenen yazılım dosyasının güvensiz bir kaynak olması da söz konusu olabilir.

Huawei model telefonlarda Software İnstall Failed seçeneği ile karşılaştıktan sonra cihazı kullanmaya devam edemezsiniz. Oldukça uğraştırıcı olan bu sorun, sıfırlama ve telefonu kapatıp açma gibi seçenekleri de kullanmanıza izin vermez. Çünkü sistem, tamamen kilitlenerek yazılımsal olarak sorun yaşamaya başlamıştır. 

Sorunu çözmek için atmanız gereken adımlar teknik servis ile gerçekleşmek zorundadır. Kendi başınıza bu hata ile uğraşmak oldukça uzun sürebilir ve uğraştırır. Öncelikle teknik ekibe sorunu çözmek için en son hangi sürümün yüklenmiş olduğundan ve cihaz bölge kodundan bahsetmeniz gerekiyor. Bunun ardından ekip size bir yazılım gönderecek ve bu yazılımı ara kabloyla birlikte cihazınıza kurmanız lazımdır. Bu işlemden sonra problem rahatlıkla çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.