Teknoloji

Huawei RCS Sohbet Servisi Bağlı Değil Ne Demek?

Huawei cihazlarda RCS sistemi, Türkçe açılımıyla Zengin İletişim Hizmetleri anlamına gelmektedir. Mobil cihazlar için fazlasıyla önemli olan bu sistem, SMS ve MMS hizmetlerini kapsayarak mesajlaşma alanına bambaşka özellikler ekler. İnternet ağı sayesinde çalışan yapı, internetinizin olmadığı hiçbir durumda aktif bir hal almaz.

Huawei telefonlarda özellikle RCS Sohbet Servisi Bağlı Değil hatasıyla karşılaşmanız oldukça normal bir durumdur. Yukarıda bahsettiğimiz üzere sistem internet hizmetiyle çalışır ve cihaza belirli verilerin gelmesiyle harekete geçer. O yüzden telefonunuzda anlık olarak internet yoksa bu kavramla karşılaşabilirsiniz.

RCS içerisinde yer alan onlarca farklı özellik internet ağının olması halinde geçerli olabilmektedir. Özellikle bunların içerisinde olan sesli mesaj, video, dosya transferi ve konum paylaşımı gibi seçeneklerin tamamı internet sayesinde gerçekleşir. Huawei telefonunuzda internet yok ise bu hatayla karşılaşarak işlem yapamazsınız. Sadece Huawei cihazlarda bulunmayan RCS sistemi genellikle Android telefonlarda bulunmaktadır. Microsoft ve Google tarafıyla çalışan sistem, çokça sevilerek yüzlerce farklı operatöre de destek vermektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.