Ekonomi

Bankamatik Kartınıza El Konulmuştur Hatası

Bankamatik konularında müşterilerin en fazla karşılaştığı problemlerden bir tanesi de ‘’Bankamatik Kartınıza El Konulmuştur’’ yazısıyla karşı karşıya kalmaktır. Sistem üzerinden bir işlem yapmak için kredi kartı veya banka kartınızı girdiğinizde bazı durumlarda bankamatikler kartlara el koyar. Özellikle alt kısımda kalan maddeler burada kendisini göstermektedir.

  • ATM’ye uzun bir süre içerisinde kartla işlem yapılmaması, yeni açılmış olması.
  • ATM’nin iletişim bağını yapan hattın bozulması veya kesilmesi.
  • Banka hesabınıza direkt olarak bloke koyulması kartınıza el koyulmasına da neden olacaktır. O yüzden ATM’de kartınız kalabilir.

Güncel olarak veya pasif bir şekilde kullandığınız kart ATM’de kaldıysa yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Öncelikle hesabınızın güvende olduğunu bilerek hareket etmenizi öneriyoruz. Kartınız içeride kalır kalmaz banka ile iletişime geçerek yaşadığınız sorunu anlatınız. Sistemde görülen bir işlemse yeni kart talep edebilir, kullanım hakkınıza devam edebilirsiniz. Bunun yanında kartın kaldığı ATM banka içerisinde yer alıyorsa kolaylıkla kartınızı geri alabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds