Biyografi

Soner Çetin Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Eşi Kim? Ne İş Yapıyor?

Soner Çetin kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, annesi babası kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Soner Çetin’den söz edeceğiz.

Soner Çetin Kimdir?

  • Siyasetçi.

1968 yılında Adana Yüreğir’de dünyaya gelen Soner Çetin, Adana Erkek Lisesi’nden mezun olmuş; lisans eğitimini ise 1988 senesinde girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından Adana’ya dönerek avukatlık yapmaya başlayan Soner Çetin, aynı zamanda çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında da üye olarak faaliyetlerde bulunmuştur. 1992’de CHP’nin Adana Seyhan örgütlenmesinde görev alan Soner Çetin, 2004 yılında Adana Barosu Başkan Yardımcısı; 2009’da CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanı; 2010 yılında 33.Olağan Kurultayı’ında CHP Meclis Üyesi 2014 yerel seçimlerde Çukurova Belediye Başkanı olmuştur. Soner Çetin, iyi derede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Soner Çetin, evlidir ve 4 çocuk babasıdır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Soner Çetin, geçtiğimiz günlerde suikast girişimine uğramış ancak yara almadan kurtulmuştur. Soner Çetin hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • onedio.com, Soner Çetin, erişim tarihi: 29 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds