Biyografi

Erman Çağlar Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri?

Erman Çağlar kimdir, nereli ve kaç yaşında, film ve dizileri nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı senaristlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Erman Çağlar’dan söz edeceğiz.

Erman Çağlar Kimdir?

  • Senarist.

Erman Çağlar, dizi-film senaristi ve oyuncudur. Kırklareli Babaeski doğumlu olan Erman Çağlar, lisans eğitimini 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Erman Çağlar aynı zamanda oyunculuk eğitimini 2015-2019 arasında Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlamıştır. Bu zamana kadar birçok dizi, film ve projede oyuncu v senarist olarak görev alan Erman Çağlar’ın Yıllık İzin ve O Sırada isimli yayınlanmış iki kitabı bulunuyor. Erman Çağlar, 2023 yılında ekranlara gelen Dünya Bu isimki dizinin de senaristidir.

Görev Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları:

  • Fosforlu Cevriye / Oyuncu – 2022
  • Yaftalı Tabut / Asistan – 2021
  • Yaygara 70 / Oyuncu / Asistan – 2020

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Erman Çağlar, aynı zamanda 2007 yapımı Camgöz isimli kısa filmde de oynamıştır. Başarılı oyuncu ve senarist Erman Çağlar hakkında merak edilen boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Erman Çağlar, erişim tarihi: 30 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi