Otomobil

Spoiler Ruhsata İşlenir mi?

Modifiye sevdalılarının çilesi bitmek bilmiyor. Bu konumuzda en çok meral edilen spoiler ve trafik cezası hakkında bir makale kaleme alacağız. Aracın orijinali dışında yapılan büyük değişikliklerin yasak ve cezaya tabii olduğu gayet açık. Ancak burada ruhsata işleyip bu durumdan kurtulmanın imkanı olup olmadığından bahsedeceğiz.

Spoiler ruhsata işlenmez. Aracın orijinalinde bulunan bir parça değilse ceza yemesi de mümkündür. Muayeneden hafif kusur olarak geçen bir parçanın trafikte neden ceza yediği gerçekten de ilginç bir durum olsa da parçayı ruhsata işleterek bu durumu atlatmanız mümkün değildir. Tabii bu noktada takılan spoiler ne boyutta ve yükseklikte o da çok önemli olacaktır. İnce çıta şeklinde takılmış ve aracın görünümünü fazla değiştirmeyen değişiklikler hem muayeneden geçer hem de trafikte cezaya takılmaz.

Sonuç olarak, tek çözüm biraz daha küçük ve kibar spoiler kullanmak olacaktır. Yüksekliği çok fazla veya çift katlı bu tür modifiye parçaları bir şekilde izin alınamayacağından dolayı trafikte her an ceza yemenize sebep olabilecektir. Var olan spoileriniz muayeneden geçmiş olsa bile değiştirerek daha ufağını takmanızda fayda olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds