Spor

Spordan Sonra Yoğurt Yemek Kilo Aldırır mı?

Yoğurt faydaları hakkında sayfalarca makale yazılabilir. Bu noktada akıllara sınırsız yoğurt yiyebilir miyim? Sorusu gelecektir. Sorunun cevabı her şekilde hayır olacaktır. Bir besin her ne kadar sağlıklı olsa da tüketilen miktarın dengeli olması son derece büyük önem arz etmektedir. Spor yapanlar için ise bu besinlerin zamanlaması da bir o kadar önemli olacaktır. Peki spordan sonra yoğurt yemek kilo aldırır mı?

Bu makaleyi okuduğunuza göre diyet döneminde olduğunuzu düşünebiliriz. Ya da yağ yakım dönemindeki bir sporcu olabilirsiniz. Durum her ne olursa olsun, protein açısından zengin ve diğer besinlere nispetle daha az kalori yoğunluğu içerdiğinden dolayı, spordan sonra yoğurt yemek kilo aldırmaz. Burada bahsettiğimiz miktar ise ortalama bir kase olacaktır. Eğer kilo kilo yoğurt yerseniz kilo almanız kaçınılmaz bir sondur.

Özetle, yoğurt için spor sonrası yenilebilir tavsiyesini verdikten sonra bir müjdeyi de sizlerle paylaşabiliriz. Bu zamanlama yoğurt için en güzel zamanlamadır. Spor sonrası vücudumuz yüksek oranda proteine ihtiyaç duyar. Kas kaybınızı engellemek ve yapım çalışmalarını desteklemek amacıyla yoğurt yemeniz akıllıca bir davranış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds