Su Faturası Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Su faturası gelmezse ne olur? Ne yapmam gerekiyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli güncel sorunlardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca su faturasının gelmemesi durumunda ne yapmanız gerektiğinden söz edeceğiz.

1. Adım

Su faturanızın gelip gelmediğini teyit etmek için İSKİ’nin uygulamasını ya da Web sitesini kullanın. Abone numarasından fatura sorgulama yapın. Eğer orada da herhangi bir fatura bilgisi yoksa ikinci adıma geçin.

2. Adım

Su faturasının gelmediğinden eminseniz ve bunu İSKİ’nin resmi internet sitesinden de teyit ettiyseniz sayacınızı kontrol edin. Eğer su kullanımdaysa ve sayaç üzerinde “123” rakamı yazıyorsa sayacınız bozuldu anlamına gelir. Kendiniz sayacı tamir etmeye çalışmayın.

3. Adım

185’i arayıp müşteri temsilcisine bağlanarak konuyu yetkililere bildirin. Yetkililer en kısa sürede kayıt açıp su sayacının tamirini yapacaktır.

185’i aradınız ancak herhangi bir geri dönüş olmadı ve herhangi bir yetkili gelip sayacı tamir etmediyse bağlı olunan sağlayıcının resmi irtibat birimine müracaat ediniz. Örneğin İSKİ’nin resmi internet sitesinden sorunla ilgili şikayette bulunabilir veya sorunu yetkililere bildirebilirsiniz.

Su faturası yukarıda da belirttiğimiz gibi su sayacınızın bozuk olmasından kaynaklanan sorundan dolayı gelmez. Yetkililer, sayacın çalışmadığını görüp fatura kesemezler ancak bu durumu bir an önce bildirmeniz gerekir. Zira bir sonraki dönem su faturanız hayli kabarık gelebilir. Biriken birkaç aylık su faturasını ödemek, düzenli ödemekten daha zorlayıcıdır. Belirtilen adımlara uyduğunuz zaman bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: