Ekonomi

Surface Pro X Kripto Para Yatırımında Avantaj Sağlar mı?

Kripto para işlemlerinin tamamı dijital ortamlarda gerçekleşir ve kullanıcılar al sat işlemlerini kripto para borsalarından yaparlar. Al sat yapılan yerler zararlı saldırılara açık hale gelir ve buna karşılık gerekli tüm önlemlerin alınması gerekir. Açık arayan hackerlara engel olmak amacıyla borsalar her türlü güvenlik tedbirini almak zorundadır. Bu durumda kripto paralarda attack surface daha önemli hale gelir. Surface ne demek diye baktığınızda kelime anlamı olarak yüzey manasına geldiğini ve kripto parada saldırı yüzeyi yani attack surface olarak kullanıldığını görebilirsiniz. Bu yüzey sistem güvenliğinin göstergesi olarak kabul edilir. 

Sistemde saldırı yüzeyinin küçük olması onun güvenli olduğunu ifade eder. Bu yüzey yazılım yetkisi olmayan saldırgan kullanıcının sisteme erişebilmesi için kullandığı noktaların bütününü gösterir. Yüzeyin ne kadar boyutta olacağı açıklara bağlı olarak değişir. Yazılım güvenliğini sağlarken bu yüzeyi mümkün olduğunca küçük tutmak gerekir. Saldırı vektörleri yüzeye sızdığında bunlar; kötü amaçlı yazılımlar, reklam yazılımları, truva atları, ağ protokolünde oluşan sorunlar, arabellekte olan taşmalar gibi işaretlerle ortaya çıkar. 

Surface Pro X ile Kripto Para Yatırımı

Kripto para yatırımları yaparken her türlü güvenlik önlemlerinin alındığı platformların tercih edilmesi gerekir.Özellikle kripto para madenciliği ile kazanç elde etmeyi planlıyorsanız kullanacağınız cihazlar teknik donanım olarak yeterli düzeyde olmalıdır. En yeni teknolojik cihazlardan biri olan Surface Pro X kripto para madenciliğine elverişli özelliklere sahiptir. 2021 yılında piyasadaki en pahalı bilgisayarlardan biri olma özelliğine sahip olan bu cihazda kullanıcılar tarafından yükseltilebilir depolama özelliği bulunur. Cihazın işlemcisi Microsoft SQ2 olup 16 GB bellek, tutarlı pil ömrü, hafif ve ince tasarım, yüksek çözünürlük ve ideal boyut gibi özellikleri vardır. Bu özellikleri kullanarak cihazınızla rahatlıkla kripto para yatırımın ve madenciliği yapabilirsiniz. 

Kripto Para Yatırımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kripto para yatırımı yapmaya başlamadan önce risklerinizi ayarlamalısınız. Kripto paraların volatil yapıda olması en önemli risklerden biridir. Bu nedenle kaybetmeyi göze alacağınız miktar kadar yatırım yapmanız gerekir. Yatırım hedeflerinizi en iyi şekilde belirlemeli ve yatırım yapmak istediğiniz projeyi iyice araştırmalısınız. Portföyünüzü çeşitli tutmanız sizin için avantaj sağlayacaktır. Genellikle yatırımcıların tercihi her zaman en yeni ve güvenilir görülen kripto paralardan yanadır. Bu coinler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aradığınız verilere Bitlo Akademi aracılığıyla ulaşabilir, kısa sürede kripto paralara hakim hale gelebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds