Tansaş’a Ne Oldu?

İzmir’in en önemli sembollerinden biri olan Tansaş, son birkaç yılda Ege Bölgesi haricindeki tüm şehirlerdeki şubelerini Migros’a devrederek küçülmeye gitti. Milliyet’in 11.01.2011 tarihli haberinde Tansaş’ın faaliyetlerinin özellikle Ege ve Akdeniz’de odaklanacağına ve ayrıca Tansaş’ın yurt içine yayılma stratejisini değiştirerek yeniden kurulduğu yere Ege’ye döneceği ifade ediliyor. Haberin devamı için linke tıklayınız;

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi Hisse Senedi Süre Ne Demek?

http://www.milliyet.com.tr/tansas-yuvaya-donuyor/ekonomi/haberdetayarsiv/11.01.2011/1337595/default.htm

 

Milliyet gazetesi haberini devamı.
Milliyet Tansaş’ın küçülme stratejisini manşetine böyle taşımıştı.

 

 

İzmir ve İzmir halkı için ayrı bir yeri olan Tansaş 1973 yılında tüketicilere et ve kömür satmak amacıyla belediye tarafından kurulan Tansaş’ın ilk adı Tanzim Satış’tır. İzmir’de Tansaş’a Tanzim diyenler çoğunluktadır.

 

Tüketiciye verdiği değer açısından pek çok perakende şirketine ilham kaynağı olan Tansaş, 16 Mart 2002 tarihli kuruluş stratejisinde radikal değişimlere giderek ‘semtin sevilen süpermarketi’ olma politikası izlemeye koyulmuş, bu amaçlar doğrultusunda İzmir Belediyesi çatısı altından çıkmış ve Garanti Bankası desteği ile televizyonlarda ve reklam panolarında boy boy tanıtımı yapılmıştır. Bir döneme damgasını vurmuş özellikle Ege ve Akdeniz’de çok meşhur olmuş ve daha çok Ege’nin sembolü haline gelen Tansaş, Anadolu Grubu’na devredildikten sonra Ege haricindeki birçok şubesini Migrosa devretmiştir. Bu arada 40 ürüne %40 indirimini de unutmayacağız Tansaş.

İlginizi Çekebilir:  Bist Açılış Seansına Girildi Ne Demek?

 

Tansaş Mağazaları’nın hangi bölgelerde faaliyetlerini sürdürdüğünü gösteren harita.

Klasik Tansaş Reklamlarından biri ile veda edelim;

 

Kaynakça;

http://www.milliyet.com.tr/tansas-yuvaya-donuyor/ekonomi/haberdetayarsiv/11.01.2011/1337595/default.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi