Mimari

Tapuda Aplikasyon Ne Demek?

Arsanızın bulunduğu bölgede sorun yaşama ihtimali karşınıza çıkabilir. Böyle durumlarda tapuda aplikasyon terimi karşınıza çıkacak ve sorununuza hızlı bir şekilde çözüm sağlayacaktır. Yine de başka bir taraf ile anlaşmazlık söz konusu olursa hukuk yoluna yeni aplikasyon yoluna gitmeniz mümkün olacaktır. Peki nedir bu tapuda aplikasyon?

Aplikasyon kelime olarak bir yerin net olarak tespit edilmesi, belirlenmesi için kullanılır. Siz taşınmanızın sınırları ile ilgili bir belirsizlik içindeyseniz Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne başvurursunuz. Arsanızda tekrar zemin tespiti yapabilmek için randevu tarihi verilir ve bir memur atanır. Günü geldiğinde aplikasyon işlemi ile tekrar arsa sınırlarınızı net olarak belirlemiş olursunuz. Haklarınızı korumak ve karışıkların çözülmesi açısından bu işlem çok önemlidir. Bu normalde tapunuzda belirli olan alanları ifade ettiğinden, karmaşık bir durum içerisinde değilseniz aplikasyona gerek olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds