Sağlık

Taze Fasulye Kan Yapar mı?

Yemekleri bol bol yiyelim de kan yapsın. Sizce bir yemek için böylesine birşey söylenebilir mi? Elbette vücut sistemimizin daha iyi bir şekilde çalışabilmesi için dolaylı olarak kan üretimine etkisi olabilir. Ancak yalnızca kan yapması amacıyla taze fasulye gibi besinleri tüketmek ne kadar mantıklı olabilir? Bu tür bilgiler internet aleminde çok yoğun bir şekilde dolaşıyor. Elbette bu ve benzeri bilgilerin bir doğruluk payı var. Ancak kesin değil.

Taze fasulye kan yapmaz. Bu bilgi ne yazık ki yalnızca bir dedikodudan ibaret şekilde görülebilir. Aksi takdirde daha çok kan yapılabilmesi için günde 2 tabak fasulye yemeği gibi abartı haberleri tüm medyada görmeye başlardık. Taze fasulye aşağıdaki konular için olmazsa olmaz derecede faydalıdır.

  • Harika bir antioksidan kaynağı,
  • Potasyum kaynağı,
  • Çeşitli vitaminler içermesi sebebiyle sağlıklı bir sebze.

Etkileri bu gördüğünüz şeylerden ileri gitmemektedir. Tüm bu olanların en büyük etkisi genel gündelik yaşamamızda bize daha çok enerji olarak geri dönecektir. Ancak net olarak kan ürettiği söylenemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi