Tegretol Kilo Verdirir mi? Aldırır mı?

Tegretol isimli ilaç sara hastalığının tedavisinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Yan etkileri arasında en çok öne çıkan etki olarak kilo alma ya da zayıflama etkisi görüldüğünden dolayı bu konu kullanıcılar tarafından büyük bir merak konusu olmuştur. Ancak bu makaleyi okuduktan sonra Tegretol ilacının kilo vermeyi bırakın vücudunuzu kilo almaya daha eğilimli yapacağını göreceksiniz. Sara hastalığının yanında iki uçlu depresyon olarak tabir edilen rahatsızlığın tedavisinde de kullanılır. İlaç ciddi bir ilaç olduğundan dolayı ilacı bırakma, doz ayarlamasını mutlaka doktor kontrolünde yapınız.

İlginizi Çekebilir:  Bamya İshal Yapar mı?

Tegretol Kilo Verdirir mi? 

Tegretol ilacı etken maddeleri gereği kilo verme konusunda herhangi bir etki göstermez. Zayıflamanız ilacı kullanmanıza sebep olan depresyon rahatsızlığıyla ilgili olabilir.

Tegretol Kilo Aldırır mı?

Lityum, valproik asit (Depakote) ve Tegretol kilo aldırır. Steroid gibi hormonal etkileri olan ilaçlar kilo alımında en büyük suçlular arasında sayılır. Tegretol gibi ilaçlar beyin üzerinde çalışırlar ve iştah kontrolünü doğrudan etkilidirler.

İlginizi Çekebilir:  Tansiyon Yükselince Uyumalı mı?

One thought on “Tegretol Kilo Verdirir mi? Aldırır mı?

  • Ocak 10, 2021 tarihinde, saat 1:04 am
    Permalink

    Peki bu ilaç istemsiz sabahları ilk hareketle birlikte ter yapar mi yataktan kalkar kalkmaz terliyorum felaket sanki kafam yanıyor gibi

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce