Temassız Kart Limiti Günlük mü? Aylık mı?

Temassız kartlar kullanım kolaylığı ile büyük avantaj sağlasa da bugünlerde temassız kart dolandırıcılığı ile gündem olduğu için kartın kullanımı sırasında bilinçli olmamız gerektiğini görüyoruz. Bu konuda temassız kart limiti günlük mü? Aylık mı? veya limiti nasıl düşürülür? Gibi soruların cevabını bilmek kartın kontrolünün ve takibinin daha kolay yapılmasına olanak sağlayacaktır.

Eğer kartı ilk aldığınızda temassız kullanmaya çalışıyorsanız sizden güvenlik amacıyla şifre istemesi normaldir. Bunun dışındaki durumlarda tüm temassız desteği olan poslarda ister bakkal ister benzinlik olsun limitler dahilinde temassız alışveriş yapabilirsiniz. Zaten yeni pos cihazlarının tamamı temassız işlemi desteklediğinden 1-2 sene içerisinde temassız desteklemeyen pos kalmayacaktır. 

Temassız Kart Limiti Günlük mü?

Evet. Temassız kart limitiniz günlüktür. Örnek verelim 200 TL temassız limitiniz var demek bir gün içerisinde kullanabileceğiniz limiti gösterir. Bazı bankalarda buna ek olarak aylık olarak toplam limitin banka tarafından belirlenen bir yüzdesini geçemezsiniz. Günlük güncel kart limitinizi öğrenmek için banka şubesine gitmenize gerek yok. Çağrı merkezini aramanız yeterli olacaktır.

Günlük Limiti Aştım Ne Yapmalıyım?

Bu durum bir seferlik başınıza geldiyse şifrenizi kullanarak aynı işleme devam edebilirsiniz. Günlük ortalama temassız harcamanızı gözden geçirdiğinizde limitin üzerinde çıkıyorsa günlük işlem limitini değiştirebilirsiniz fakat çoğu bankada aylık toplam temassız işlem yüzdesi değişmemektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.