Temsa Prestij Motsis Arızası

Temsa araçlarda en çok meydana gelen arıza ışıklarından biri motsis direkt motorla alakalı bir arıza lambasıdır. Bu ışık yanıp sönme değil, sürekli yanarak uyarır verir. Öncelikle gözle görülür bir problem olmadığına emin olmak için aracınızı çalıştırdığınızda motorunuzu dinleyin aracın motorundan garip bir ses geliyor mu? Ya da rölantide çalışırken değil de stop, park halinde motor soğumuş durumdayken yağ seviyesini ölçtüğünüzde yağın gerekli seviyede olmaması da motsis arızası verebilir.

Bunlardan emin olduysanız, aracın çekilinde gaz yememesi gibi bir problem var mı bunu kontrol edin. Tabii bunların hepsi Temsa aracınızla seyir halindeyken aniden durup çekici çağırmanızı gerektirecek bir durum var mı? Yoksa gideceğiniz alana güvenle nakil olabilecek misiniz? Sorusuna cevap vermek için.

Her ne olursa olsun motsis arızasını gördükten sonra görmezden gelip, kilometre yapmaya devam etmeyin. Hele hele uzun yola hiç çıkmayın yolda kalmanın rezilliğini bir kenara bırakalım motsis arızası görmezden gelinirse motor kitleyip on binlerce lira masrafla karşılaşabilirsiniz.

Aldığınız yakıt türü, enjeksiyon sistemiyle alakalı bir arızadan da kaynaklı bir problem olabileceğinden en son akaryakıt aldığınız istasyonu gözden geçirin. Çünkğ bu hata kodu motor ile ilgili genel bir hata kodu olmakla birlikte motor ile alakalı yakın çalışan sistemlerin aksaklığından da gerçekleşebilir.

Eğer ışım yandı kısa bir süre sonra kendi kendine söndü ise ve fiziksel olarak bir anormallik sezmiyorsanız dikkatli ve uyanık olmakla birlikte yola devam edebilirsiniz.

One thought on “Temsa Prestij Motsis Arızası

  • Temmuz 1, 2021 tarihinde, saat 06:51
    Permalink

    Kocaeli Körfez den arıyorum 2018 TEMSA prestij aracımda motsis lambası yanıyor yağ filtresi yağ yağ pompası bunların hepsi halloldu ama Arda hala duruyor yalnız şöyle bir şey var araba rölanti den düştüğü zaman modysis yanmaya başladı bununla alakalı ne yapabiliriz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.