Yeni Honda Civic’teki Göçük Krizi Tepki Çekmeye Devam Ediyor

Japon Otomobil devi Honda’nın yeni Civic’i tasarım açısından hayranları ve fanları tarafından tam not alsa da Honda’nın başı yeni Civic’lerdeki göçüklerden dolayı büyük dertte. Yeni model Civic’lerim özellikle tavan taraflarında ve şase direklerinin yanlarındaki yerlerde irili ufaklı birçok göçük bulunuyor.

Civic’in yeni kasası Türkiye’de 100.000 TL’nin üzerinde satışa sunuldu. Tasarım açısından çağ atlayan Honda’nın kalite anlamında tersine bir yol izlediği bu kasasından anlaşılıyor. Yeni modele en çok eleştiri, kasadaki göçükler.

İlginizi Çekebilir:  BMW E39 ABS Lambası Yanıyor Çözümü

Bazı modellerin tavanlarındaki dalgalanma da müşterilerin en çok şikayet ettiği konuların başında geliyor. Bagaj kapağının tam oturmaması, çoğu zaman sağa ya sa sola kayması da gelen şikayetler arasında.

Sorunun sadece Türkiye’ye gönderilen araçlarda olmadığı, tüm yeni model Civic’lerde olduğu biliniyor.

İlginizi Çekebilir:  Passat B8 Kaç Litre Yağ Alır? Hangi Yağ Kullanır?

Japon otomobillerinin bir Alman markası kadar sağlam olmadığı fakat kullanım açısından oldukça ekonomik ve ideal olduğu otomobil sektöründe biliniyordu. Aynı ülkeden çıkan Toyota’nın geçtiğimiz yıllarda yeni modelinde çıkan bir arıza nedeniyle tüm araçlarını büyük zarar ve imaj kaybına neden olsa da geri çağırdığı biliniyor. Böyle bir hamlenin Honda’dan gelip gelmeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Frene Basınca Kazıma Sürtme Sesi Neden Olur?

Şikayetler ve müşterilerden gelen memnuniyetsizliklerin ardından Honda’nın bir açıklama gelmedi. Bu sorunun ilerleyen süreçte nasıl çözüleceği merak konusu. Zira otomobil sahiplerinin elinde 100.000 TL değerinde lüks bir araç var.

Bununla birlikte Facebook gruplarında paylaşılan ve çok tepkiye sebep olan bir diğer konu ise bu göçüklerin yetkili servisler tarafından kullanıcı hatası olarak görülmesi.

One thought on “Yeni Honda Civic’teki Göçük Krizi Tepki Çekmeye Devam Ediyor

  • Ekim 6, 2017 tarihinde, saat 07:16
    Permalink

    Honda malına sahip çıkmıyor dis etken diyerek işin içinden çıkıyor. Ne varki bütün fc5ler kısa zamanda bir çoğu ise daha satilmadan shovromda gocuyor. Acil çözüm bulmaya maduriyeti gidermeye davet ediyorum hondayi benimki 5. Ayında göcmeye başladı ve ilerliyor Honda tr dis etken dedi ne bir teknisyen ne de bir ustası araca bakti sadece cep telefonu ile foto çekildi hondatr ye gönderildi.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri