Otomobil

Temsa SAM Arızası Nedir?

SAM arızası aracınızın ışıklandırma sistemi ile alakalı bir arızadır. Bu SAM uyarısı kırmızı ya da sarı yanabilir. Aracınızın iç ya da dış ışıklarında bir iletişim kopukluğu var ise bu arıza ışığını görürsünüz.

LED Zenon SAM Uyarısı Verir

Led xenon ürünleri son yıllarda moda olmaya başlamakla beraner bazı modelleri araçta arıza lambası yakmazken düşük kalite olan ürünler arıza ışığı verebiliyor. Far ampülünüzü çıkarıp led xenon taktıysanız lamba yansa dahi arıza vermeye devam eder. Ya da bir diğer seçenek Temsa sam arızası verir ve bir süre sonra devreyi keserek farlarınızın sönmesine neden olur.

Patlak ampul veya led ürünü de aynı zamanda bu uyarının ekrana çıkmasına sebebiyet verebilir. Uyarının kökenine baktığımızda eğer ampulu değiştiriyorsunuz ve arıza devam ediyorsa Watt değeri farklı bir ampül taktığınızdan dolayı gereken dirençte devre tamamlanmamış ve ondan dolayı araç far patlak sanıp arıza yakıyor olabilir.

Elektronik kontrol ünitesinde oluşan bu arızayı hiçbir şekilde tamir etmeseniz dahi aracınızın başka bir kısmına zarar verecek bir arıza değildir. Bu yüzden acele etmenize gerek olmasa da far gibi değil de direkt kontrol edemediğiniz stop veya sinyal lambalarında patlak var ise sürüşünüzü etkileyecektir. Ayrıca bu ışık yanarken dolaylı olarak muayeneden kalabilirsiniz. Ticari araçların muayenesi her sene olduğu düşünülürse o hatayı görmeye alışıp unuttuktan sonra patlak sinyalle muayeneye gidip ordan oraya dolaşmak zorunda kalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds