Sağlık

Terramycin Krem Sivilcelere Sürülür mü?

Terramycin, deri hastalıkları, göz enfeksiyonu ve yara izlerinde kullanılan bir kremdir. Anti bakteriyel özelliklere sahip olan krem, birçok durumda kullanılan el altı krem/ilaçlar arasındadır.

Terramycin Krem Sivilcelere Sürülür mü?

Terramycin kremi, küçük kesikler, yanıklar, sıyrıklar, sivilceler ve diğer cilt yaralarında enfeksiyonun önlenmesi ve tedavisi için ilk yardım ilacı/kremi olarak kullanılır. Terramycin Krem sivilcelere sürülür ve sivilcelerin iyileşmesine katkı sağlar denebilir fakat Terramycin krem sivilcelere özel olarak üretilmiş bir krem değildir. Terramycin Krem iltihabı hızlı bir şekilde kurutur, bundan dolayı iltihaplı sivilcenin üzerine sürdüğünüz zaman sivilcenin hızla kuruyup iyileşmesine yardımcı olacaktır. Fakat sivilce lekelerine iyi gelmediği bilinmektedir. Terramycin kremi iltihaplı sivilcenizin üstüne sürmelisiniz, maske şeklinde yüzünüzün her tarafına sürmeniz sakıncalıdır. Her hangi bir yan etki olduğunda kremi sürmeyi bırakmalı ve hemen doktora müracaat etmelisiniz.

kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds