Sağlık

Thiocilline Hamilelikte Zararlı mı? Emzirirken Kullanılır mı?

Thiocilline emzirirken kullanılır mı? Thiocilline bebeğe zarar verir mi? Daha önceki yazılarımızda birçok krem veya ilacın hangi durumlarda kullanılıp kullanılmayacağından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Thiocilline kremin emzirme döneminde kullanılıp kullanılmayacağından veya bebeklerde zararlı olup olmadığından söz edeceğiz.

Thiocilline Hamilelikte Kullanılır mı?

Hamilelik, hamile olmayan bir hastanın durumuna göre ilacın etkisinin veya yan etkisinin değiştiği özel bir durumdur. Bunun nedeni sadece hamile kadının metabolizmasının kendisinde meydana gelen hormonal ve diğer değişikliklerden dolayı farklılık göstermesi değil, aynı zamanda her ilacın veya metabolitinin bebeğe geçmesi ve etkisini bebek üzerinde göstermesidir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta hamilelikte herhangi bir ilacı alırken dikkatli, dikkatli ve iyi gözetim altında olmaktır. Etkileşimler hamilelikte değişebilir ve dozaj da buna bağlı olarak farklılık gösterebilir. Son kertede hekimin sıkı denetimi zorunludur.

Thiocilline Emzirirken Kullanılır mı?

Thiocilline’in etken maddesi olan basitrasin ve neomisin sülfatın insan sütüne geçmesine ilişkin veri bulunmamaktadır. Diğer aminoglikozitler insan sütüne geçer. Üretici, emzirilen bebeklerde yan etki potansiyeli nedeniyle, ilacın anne için önemi dikkate alarak emzirmeyi bırakma veya ilacı bırakma kararı verilmesini tavsiye eder.

kaynak:

  • ndrugs.com, THIOCILLINE SKIN PREGNANCY, erişim tarihi: 11 Mayıs 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi