Teknoloji

Toggle Sidebar Ne Demek?

Sidebar kavramı web sitesi olanlar ve bu alanla ilgilenenler için oldukça önemli konulardan bir tanesidir. Kavramın anlamı web sitenin sağ ve sol kenarlarında bulunan bölgeler karşılığındadır. Farklı alanlarla birleştirilebilen bu bölge, bazı yerlerde Toggle Sidebar şeklinde adlandırılabiliyor. Toggle Sidebar ise aynı şekilde sitenin sağ ve sol tarafında yer almaktadır. Lakin bu bölgeler Toggle sayesinde açılıp kapanır. Yani görünmesini ve kaybolmasını kendiniz ayarlarsınız.

Toggle Sidebar, Türkçesiyle ‘’Kenar Çubuğunu Aç/Kapat’’ anlamına gelmektedir. SEO için fazlasıyla önem taşıyan bu yapıyı kullanarak sitenizi daha özgün bir hale getirebilmeniz mümkündür. Genellikle alan içerisinde dış bağlantı yönlendirmeleri, e-mail, hizmetleriniz için reklamlar ve sosyal medya bağlantılarınızı ekleyebilirsiniz. Toggle Sidebar kullanarak herkesin dikkatini çekebilir ve etkileyebilirsiniz.

Sitelerin türlerine göre farklı şekillerde de kullanılabilen bu yapı, bazı yerlerde sadece reklam için kullanılıyor. Özellikle Sidebar alanını kendiniz dizayn ederek harika bir bölge oluşturabilir ve siteye giren ziyaretçilerin ilgisini çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.