Toyota Sürüşe Hazır Değil Ne Demek?

Toyota araçlar ile ilgili kronik arızalardan bahsederken sürüşe hazır değil uyarısı hakkında bilgi vermezsek olmazdı. Çünkü bu problem araçlarda en sık karşılaşılan pis bir sıkıntıdır. Problemin net olarak kaynağı şu diye işaret etmek ise bir o kadar zor. Yine de neden kadranda sürüşe hazır değil (not ready to drive) yazdığı hakkında tahminler yürüteceğiz. Sorun devam ederse aşağı yorum bırakın, uzmanlarımız çok seri şekilde cevap versin.

Toyota aracınızın kontağını çevirdiğiniz anda tıpkı her araçta olduğu gibi tüm lambalar yanar ve söner. Bu sistemlerin düzgün çalıştığına dair bir kontrol mekanizmasıdır. Eğer aksamlardan herhangi birinde problem meydana gelirse ekranda bu sıkıntılı uyarı gelmektedir. Bu aşamalardan önce;

  • Araç P konumunda,
  • Ayağınız frende

Olduğuna emin olmalısınız. Her şey tamam ise ilk şüpheli egr emisyon sistemidir. Ardından arızalar listelenebilir ancak size çözüm olarak sunabileceğimiz şey araç beynini ustasına bağlatmaktadır. Burada detaylı hata koduyla beraber ekranda neden uyarı verdiğini anlamanız mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.