Otomobil

Toyota N Yanıp Sönüyor Çözümü

Toyota marka araçlarda oluşan kronik sıkıntı seviyesindeki arızalardan sizlere detaylı bir rehber niteliğinde bahsetmiştik. Toyota Corolla, Yaris gibi tüm modellerde arıza çözümleri için başvurabileceğiniz en geniş kaynak şüphesiz ki tozlumikrofon.com’dur. Bu makalemizde ise Toyota N işareti yanıp sönüyor arızası ile ilgili bilgiler vereceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi arızanız yine de çözülmezse aşağı yorumlarda detaylı olarak belirtin ve çözümünü size özel sunalım.

N sembolü yandığına göre aracınız otomatik vites bir Toyota. Bu araçların şanzımanları malesef kötü bir ün ile tanınmış ve bu boşa değil. Sürekli olarak şanzımanın komple revizyonu gereken arızalar ortaya çıkarır ve bu problemleri yaşarken çok büyük masraflarla karşılaşırsınız. Ancak güzel bir haber, N işaretinin sürekli yanması ya da yanıp sönmesi aküatör denilen ufak bir parçanın tıkanması, kirlenmesi sebebiyle meydana gelebilir. Bu arızanın çözümü ise basit olsa da sanayiye uğramanızı gerektirir. İlgili parça sökülerek temizlenirse kökten sorun ortadan kalkar.

Daha düşük ihtimal olmakla birlikte çark dişli işareti yanıyorsa şanzıman komple kitlemiş ya da okuyucular bozulmuş olabilir. Böyle bir durumda daha maliyetli ve uzun süre aracın yatmasını gerektirecek bir durum ile karşı karşıya kalırsınız.

2 thoughts on “Toyota N Yanıp Sönüyor Çözümü

  • KADİR

    TOYOTA AURİST 2011 MODEL ARACIM BU SABAH n YANMAYA BAŞLADI.DURDURDUM BEKLEDİM AÇIP KAPADIM .DÜZELDİ…

    NE YAPMALIYIM…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi