Otomobil

Transporter Motor Kumandası Arızası Çözümü

Volkswagen araçlar ile ilgili kronikleşmiş, baş belası arızalar serimize devam ediyoruz. Sırada tüm T3, T4, T5 kasaları ilgilendiren motor kumandası arızası var. Bu arıza beraberinde kadranda ikili yay şeklinde kızdırma bujisinin sarı lambasını veya motor arıza lambası yakabilmektedir. Bu problemlerin çözümü genellikle değişken olduğundan atabileceğimiz adımlara bir bakalım. 

Öncelikle atmanız gereken ilk adım aracı gözlemlemek. Motor kumandası arızası, motor beyni tarafından motorun sağlıklı çalışmasına yardımcı olacak sistemlerin çalışmadığını işaret eder. Sorunun kaynağı ise o kadar çeşitlidir ki, EGR arızasından tutun, ECU yazılım arızasına kadar çeşitli süprizler karşınıza çıkabilir.

Özel bir VW servisini ziyaret ederek araç beynini makineye bağlatın. Karşınıza çıkan arıza kodu problem hakkında size detaylı bilgiyi verecektir. Problem devam etmeyebilir ve ufak bir yazılım resetleme işlemiyle çözülebilir. Transporter sahibiysen tüm sorunlarını aşağıdaki yorum alanında bizlerle paylaşabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi