TRT Ana Haber Sunucusu Ersoy Dede Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu Kaç? Eşi Kimdir?

Ersoy Dede kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, eşi kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabir ve sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Ersoy Dede’den söz edeceğiz.

Ersoy Dede Kimdir?

  • Sunucu, editör.

1975 yılında Zonguldak’ta dünyaya gelen Ersoy Dede, yaşamının ilk yıllarını memleketinde geçirmiştir. Yerel yayın yapan Adalet Gazetesi ile gazetecilik mesleğine adım atan Ersoy Dede, 1992 yılında İstanbul’a taşınmıştır.

Mesleğe ilk olarak radyoculukla başlayan Ersoy Dede, Türkiye’den pek çok önemli isimle yaptığı kısa süreli yayınlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Best Fm, Show Radyo, Power Fm, Radyo Kozmos, İstanbul Fm ve NTV Radyo gibi kurumlarda spikerlik ve editörlük gibi görevlerde bulunmuş, birçok radyoda da genel yayın yönetmenliği yapmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Rosa Parks Ve Irkçılık Mücadelesi

Best FM’de çalıştığı dönemde Sesli Gazete programı ile adından sıkça söz ettiren Ersoy Dede, Radyo 99 ve Artı Haber ile İstanbul FM’de yaptığı programları ile radyoculuğun yetkin isimlerinden biri haline gelmiştir.

24 TV’de yayınlanan Esas Mesele adlı programı ile kamera önüne geçen Ersoy Dede, son olarak TRT 1 Ana Haber sunuculuğu yapmaktadır. Aynı zamanda Star Gazetesi yazarlarından biridir.

İlginizi Çekebilir:  Toprak Sağlam Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Özel Yaşamı

Uzun süredir hem radyoculuk hem de televizyonculuk yapan ve medya sektörünün en bilindik isimlerinden biri olan Ersoy Dede, Didem Özlem ile evlidir. Eşi fotoğraf sanatçısıdır. Bu evliliklerinden Ebru ve Deniz adında iki çocuğu vardır.

Ekşi Sözlük ve diğer sosyal medya platformlarında (Twitter, Instagram) fetöcü olup olmadığı, Hikmet Genç ile kavgası gibi sorgular yapılmaktadır. Ersoy Dede, Twitter ve Instagram hesaplarından da aktif olarak paylaşımlarda bulunmaktadır. Twitter’da Ahmet Üstün’ün hesabın yeni sahibi olduğuna dair bir Twit atmıştır. Öte yandan boyu ve kilosu, annesi, babası gibi soruların cevaplarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Polen Emre Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Ersoy Dede ile İlgili Aramalar

Google’da Ersoy Dede ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Ersoy Dede,Hikmet Genç kavgası Ersoy Dede kimdir ersoy dede fetö’cü mü Ersoy DEDE Twitter Ersoy Dede eşi Ersoy dede ekşi Ersoy Dede TRT Ersoy Dede vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce