TRT Haber Muhabiri Bülent Çulcuoğlu Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Bülent Çulcuoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin hayat hikayesini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Bülent Çulcuoğlu’ndan söz edeceğiz.

Bülent Çulcuoğlu Kimdir?

  • Savaş muhabiri.

Anadolu Basın Birliği Şube Başkanı, Kanal 5 Haber Müdürü, Yaprak TV Haber Müdürü olarak uzun süredir habercilik yapan Bülent Çulcuoğlu, son olarak 2014 yılında TRT’ye transfer olmuştur. Savaş muhabiri olarak görev yapan Bülent Çulcuoğlu, Suriye, Irak, İran, Azerbaycan gibi Ortadoğu ülkelerinden canlı gerçekleştirdiği yayınları ile tanınmıştır. Aslen Gaziantepli olan Bülent Çulcuoğlu, halen TRT’de görevine devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Servet Pandur Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

23 Aralık 1998 tarihli Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Yaprak TV Haber Müdürü Bülent Çulcuoğlu ve kameraman Halit Kaya adliyenin manevi şahsiyetini tahkir ve tezyif ettikleri gerekçesiyle tutuklanmış ve 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezaya neden olan ise Bülent Çulcuoğlu’nun çalıştığı kurumun patronu ve aynı zamanda mafya lideri Mehmet Ali Yaprak’ın Gaziantep Barosu avukatlarından Burhan Veli Torun’un 14 Mayıs 1997’de evinin önünde otomobiline bindiği sırada öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklanması ve yargılama sonucunda ”kastı aşan fiilden” 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası alması sonrasında Yaprak’a ağır ceza veren hakimlerin görüntüsünün üstüne İbrahim Erkal’ın ‘Kitapsızlar’ adlı şarkısını koyması olmuştur. Mahkeme bu davranışı hakaret olarak kabul etmiş ve Çulcuoğlu ile kameraman Halit Kaya’ya hapis cezası vermişti.

İlginizi Çekebilir:  Sosyal Medya Fenomeni Rızacan Durmuş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu?

Öte yandan ‘TSK, sivillere işte bu noktadan saldırıyordu’ gafı ile bir dönem hakkında soruşturma başlatılmıştı. Twitter ve Instagram hesapları üzerinden de paylaşımlar yapmaktadır. Memleketi, yukarıda da belirttiğimiz gibi Gazianteptir.Ne kadar kazandığı ise bilinmiyor. Bülent Çulcuoğlu ile ilgili merak edilen kaç yaşında ve eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Sinan Tuzcu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Bülent Çulcuoğlu ile İlgili Aramalar

Google’da Bülent Çulcuoğlu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Bülent Çulcuoğlu memleketi TRT Haber Bülent Çulcuoğlu Bülent Çulcuoğlu Facebook Bülent çulcuoğlu Twitter Bülent Çulcuoğlu Instagram Trt Haber spikeri Bülent Çulcuoğlu kaç yaşında Bülent çulcuoğlu memleketi neresi Bülent Çulcuoğlu ne kadar kazanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara