Tamay Kılıç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu Kaç? Evli mi?

Tamay Kılıç kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, eşi kimdir, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucu ve spikerlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Tamay Kılıç’tan söz edeceğiz.

Tamay Kılıç Kimdir?

  • Sunucu

Tam adı Tamay Hediye Kılıç’tır. 30 Ekim 1980 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gelen Tamay Kılıç, ilköğretim ve lise eğitiminin ardından bir süre ticaretle uğraşmış daha sonra da TÜRVAK’ta spikerlik ve diksiyon üzerine dersler almıştır. Öte yandan Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde de tiyatro eğitimi üzerinde dersler görmüştür.

İlk sunuculuk deneyimi ise İstanbul Polis Teşkilatı’nın 153. Yıl kutlamalarında yaşamıştır. Buradaki deneyiminden sonra pek çok kanal ve radyoda da sunuculuk yapmıştır. Kanal Türk ekranlarında Sağlıklı Bir Gün, TV 8 ekranlarında Şifa Olsun ve Tempo TV’de ise Her Derde Deva adlı programlarını sunmuştur. Tamay Kılıç’ın sunuculuk yaptığı bazı kanallar;

  • Genç TV
  • Kanal 6
  • Samanyolu TV
  • Flash TV
  • İstanbul TV
  • ATV
  • Cine5
  • TV 8

Sunuculuk kariyerinin yanı sıra oyunculukla da ilgilenmiştir. Biz Boşanıyoruz, Zeytin Dalı, Avrupa Yakası, Aşk Oyunu, Arka Sokaklar, Cennetin Çocukları, Sizi Seviyorum, Cennet Mahallesi ve Genco adlı dizi ve sinema filmlerinde de görev almıştır. Öte yandan Menekşe ile Halil dizisinde Lale karakterini oynamıştır.

Aslen Çanakkaleli olan güzel oyuncu ve sunucu Tamay Hediye Kılıç, Instagram üzerinde de sık sık paylaşımlarda bulunmaktadır. Kılıç’ın bu platform üzerinde 15 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Öte yandan evli olup olmadığı ya da sevgilisinin olup olmadığı bilinmiyor. Tamay Kılıç hakkında merak edilen doğum tarihi ne, boyu kaç gibi soruların cevaplarını da en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Tamay Kılıç ile İlgili Aramalar

Google’da Tamay Kılıç ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; tamay hediye kılıç kimdir, tamay hediye kılıç kaç yaşında, tamay hediye kılıç eşi kim evli mi, tamay hediye kılıç doğum tarihi, tamay hediye kılıç instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: