TRT Spor Sunucusu Erbatur Ergenekon Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında ve Hangi Takımlı?

Erbatur Ergenekon kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve hangi takımlı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Erbatur Ergenekon’dan söz edeceğiz.

Erbatur Ergenekon Kimdir?

  • Spor sunucusu, spiker.

1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelen başarılı spor spikeri Erbatur Ergenekon, ilköğretimini Metin Aşıkoğlu İlkokulu’nda; ortaöğretimini ise MEVA Avni Akyol Koleji’nde tamamlamıştır. Ergenekon lise eğitimini de Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

Başarılı spiker ve sunucu Erbatur Ergenekon lisans eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlamıştır. Daha sonra yine aynı üniversitede Bilgi ve İnovasyon Yönetimi konusunda yüksek lisansını tamamlamıştır.

Stajını ilk olarak TRT’de yayınlanan Stadyum ve Telelig isimli programlarda yapmıştır. Erbatur Ergenekon daha sonra Milliyet ve Fanatik bünyesinde staj çalışmalarına devam etmiş ve 2007 yılında Okay Karacan’ın kurduğu Habertürk Spor ekibine dahil olmuştur.

Bu kanalda Beşiktaş muhabirliği ve dış haberler editörü olarak görev yapmış ve buradaki başarısı sayesinde tanınmaya başlamıştır. NTV Spor’de geçirdiği yıllar Erbatur Ergenekon için kariyerinin zirve yıllarından birisidir. Daha sonra kanalın kapanmasının ardından TRT Spor’a transfer olmuştur.

Özellikle Mehmet Ayan ve Serdar Ali Çelikler ile beraber yaptıkları Kırmızı Çizgi programı, Türkiye’de en çok izlenen spor programları arasında yer almayı başarmıştır. Ekranların sevilen ve sempatik isimlerinden olan Erbatur Ergenekon, aynı zamanda diksiyonu, Türkçesi, espri yeteneği ve genel kültürü ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Öte yandan kendisi yengeç burcudur.

Hemen hemen sporun bütün alanları ile ilgilenen Erbatur Ergenekon, Formula 1’den voleybola, hentboldan atletizme, basketboldan yelken yarışmalarına kadar geniş bir yelpazede büyük bir bilgi birikimine sahiptir.

Kaç Yaşında?

NTV Spor’un kapanmasının ardından TRT’ye tranfer olan ve burada da başarılı programlara imza atan Erbatur Ergenekon, 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Şu anda kendisi 37 yaşındadır. Doğum tarihi ise gün ay ve yıl olarak bilinmemektedir.

Nereli?

Eerbatur Ergenekon hakkında merak konusu olan en önemli sorulardan biri de nereli olduğudur. Ekranların başarılı ismi ve spor dünyasının şimdiden simge isimlerinden biri haline gelen Erbatur Ergenekon İzmirlidir. Üniversite için İstanbul’a gelene kadar İzmir’de yaşantısını sürdürmüştür.

Hangi Takımlı?

Erbatur Ergenekon ile ilgili en çok merak edilen konu başlığı hangi takımlı olduğudur. Spor dünyasının ekranlardaki başarılı isimlerinden olan Erbatur Ergenekon, Beşiktaş taraftarıdır, Beşiktaş’ı tutar. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kendisi bir dönem Habertürk Beşiktaş muhabirliği de yapmıştır. Ancak yorumlarında objektif olmayı, eleştirilerinde tarafsız olmayı elden bırakmamaktadır.

casino siteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.