Teknoloji

Türk Telekom Cepten İnternet Ne Demek?

Makale başlığımız çok basit gibi görünse de internette bu konunun merak edildiğini gördük. Zaten Türk Telekom hakkında merak edilenleri bir seri haline getirdiğimizden dolayı, cepten internet nedir? Farkı nedir? Kısaca açıklamak istedik. Bunun normal ev ve işyerlerinde kullanılan modem internetinden farkını bilmeniz sizlere doğru internet paketini seçebilmeniz açısından fayda sağlayacaktır.

Türk Telekom cepten internet demek, yalnızca mobil hatlarınızda yani cep telefonlarınızda kullanabileceğiniz internet anlamına gelmektedir. Bu türden bir internet paketi aldığınızda bilgisayara tethering bağlantısı vasıtasıyla bağlayarak başka cihazlarda kullanmanız yibe mümkün olacaktır.

Ancak tam da bu noktada dikkat etmeniz gereken bir konu bulunuyor. Telefonunuzdan paylaştığınız interneti ekstra ücretlendiriyor olabilirler. Bu sebepten dolayı yurtdışındaki telefon hatlarında paylaşım yapılabilecek internet miktatı ayrıca belirtilmektedir. Bunun yerine ev+cep şeklinde paket internet alarak da kafanızın tamamen rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.