Ekonomi

Türkiye’de Hizmet Veren En Güvenilir Bitcoin Siteleri 2021

Kripto para piyasasının son aylarda yine cazip hale gelmesiyle birlikte bu sektöre yatırım yapmak isteyen yatırımcı sayısı da büyük oranda artmaya başladı. Yüksek riskine karşılık yine yüksek getiri oranları sunması ile bitcoin piyasası önümüzdeki yıllarda cazibesini katlayarak arttıracak gibi gözüküyor.

Buna karşılık, son 1 yıl içerisinde bu sektörde meydana gelen dolandırıcılık haberleri ise, yatırımcıları En güvenilir bitcoin siteleri hangisi şeklinde aramalar yapmaya zorluyor. Bu noktada yatırımcılara en sağlıklı bilgiyi sunmak ve onları doğru şekilde yönlendirmek için bu konudayla ilgili eksiksiz bilgiler sunacağız.

Güvenilir Bitcoin Sitesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Halk dilinde Bitcoin siteleri olarak yer edinse de daha doğru bir ifadeyle kripto para borsaları, güvenlik, hacim ve coin sayısına göre birbirlerinden ayrışmaktadır. Bu yazımızda güvenlik noktasını ön plana çıkararak konuyu değerlendireceğiz.

En Güvenilir Bitcoin Siteleri Hangileri?

2009 yılında hayatımıza sessizce giren ve adım adım büyüyen bitcoin, günümüzde alışılmış yatırım araçlarının üzerinde bir hacimle her geçen gün büyümektedir. Bitcoin, merkezi olmayan bir para birimidir. Bitcoin borsaları ise bitcoin alıp satmanıza ve paranızı güvenle saklamanıza yarayan bir nevi dijital bankalardır. Peki bu siteler arasında en güvenilir olanı nasıl geçmeliyiz? Ya da tüm yumurtaları aynı sepete koymamak için hangilerine öncelik vermeliyiz.

Hacmi En Büyük Kripto Para Sitesi: Binance

2017 yılında piyasada CZ olarak bilinen Changpeng Zhao tarafından kuruldu. Merkezi Malta’da olan borsa 2018 yılında işlem hacmi açısından kripto para borsaları arasında dünyanın 1 numaralı kripto para borsası haline geldi. Başlangıçta Çin’de bulunan merkezi, Çin’in kripto paralara yönelik tutumu nedeniyle Malta’ya taşınmıştır. 30 milyar dolar üzerinde günlük işlem hacmine sahip olan borsa’da 300 üzerinde coin alınıp satılmaktadır.

Hem mobil hem PC tarafında kullanılabilen borsa, kullanım açısından çok karışık gözükse de yakın zamanda Binance Lite modu eklenerek acemi kullanıcılar için daha pratik bir arayüz sağlamaya çalışmıştır.

Türkiye’de kripto paralara yönelik gerçekleşen düzenlemeler sonrasında Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinden ödeme yapılıp çekilebilmektedir.

Avantajları

– Dünya’nın en büyük hacimli borsası olması

– Türkçe destek vermesi – Binance tr üzerinden

– Vadeli işlem yapabilme özelliği

Dezavantajları

– Yeni kullanıcılar için karışık bir arayüze sahip olması

Üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Avrupa’nın Yükselen Kripto Para Sitesi: Bitpanda

Viyana merkezli borsa, inanılmaz kolaylıktaki arayüzü ile ön plana çıkmakta. Türkçe desteği ve Türkiye kullanıcıları için sunduğu EFT, kredi kartı ve havale ödeme seçenekleri ile büyümeye devam ediyor.

Avrupa’da sağladığı yüksek güvenlik standartları nedeniyle özellikle Almanya, Avusturya ve İsviçre’de en önde gelen borsalar arasında bulunması, borsaya olan güveni arttırıyor.

Diğer borsalardan farklı olarak, öne çıkan en belirgin özelliği, kolayca bitcoin alım satım işlemi yapabilmenin dışında yüksek hacimli coinler üzerinden 5’li, 10’lu ve 15’li paketler hazırlaması ve bu şekilde toplu alım imkanı sunmasıdır.

Üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Avantajları

– En kolay kullanılan kripto para sitesi olması

– Yüksek güvenlik ve denetim standartlarının olması

– Kripto para sepetlerinin olması

– Hızlı işlem

– Altın, gümüş gibi maden alım satımı yapılabilmesi

Yerli Bitcoin Borsası: Paribu

2017 yılından bu yana hizmet veren şirket, 7/24 para yatırma ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkmakta. 50 civarında coin alım satımı yapılan borsa’nın günlük hacmi 500 milyon doları bulmakta.

Yarının dünyası bu, Paribu sloganıyla rekabet içerisinde yer alan marka, son dönemde Fenerbahçe Token’ın piyasaya sürülmesi ile adından bahsettirdi.

Üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Çok sayıda yeni coine erişim imkanı: Gate.io

Gate, coinmarketcap verilerine göre dünyanın en büyük dünyanın en yüksek hacimli 10. kripto para borsası. Hacmi bir Binance kadar olmasa da 800 üzerinde kripto paranın alım satımına aracılık etmesi onu cazip kılıyor. Bununla birlikte, birçok coinin henüz patlama yapmadan önceki ilk kapılarından birisi olması ve bu tür fırsatları barındırmasıyla ilerleyen süreçte daha çok tercih edilebilir hale gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds