Biyografi

Türkü Turan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu? Oynadığı Dizi ve Filmler?

Türkü Turan kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini ve bazı oyuncuların biyografilerini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Türkü Turan’dan söz edeceğiz.

Türkü Turan Kimdir?

  • Oyuncu.

1 Şubat 1985 tarihinde Muğla’nın Bodrum ilçesinde dünyaya gelen Türkü Turan, lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Turan, 2009 senesinde Reha Erdem’in yönetmen koltuğunda oturduğu Kosmos filminde Neptün rolünde Sermet Yeşil ile beraber oynamıştır. 2011 senesinde ise Onur Ünlü yönetmenliğindeki Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi isimli filmde Ezgi Mola , Bülent Emin Yarar, Selçuk Yöntem ile beraber oynamıştır. 2013 senesinde ise Tatar Ramazan isimli dizide görev yapmıştır.

2015 senesinde ‘Saklı’ isimli filmde Pelin Akil, Ümit Çırak, İlhan Şeşen, Settar Tanrıöğen ile beraber rol almıştır. Bu filmde Şener Şen ile beraber olan sahneleri çokça konuşulmuştu. Öte yandan Blu TV’de yayınlanan Yaşamayanlar isimli dizide Zehra karakterini oynamıştır. Bu dizide Elçin Sangu, Birkan Sokullu, Kerem Bursin, Selma Ergeç ve Nilperi Şahinkaya ile beraber görev yapmıştır. Daha sonra Bir Litre Gözyaşı adlı dizide görev almıştır. Bu dizide Kıvılcım karakterine hayat vermiştir.

Sevgilisi Kim?

Türkü Turan, uzun süre Ozan Ertürk ile 4 yıl birliktelik yaşamıştır. Ancak daha sonra ayrılmıştır. Şu anda bir sevgilisi olup olmadığı ise bilinmiyor.

Boyu Kaç?

  • Türkü Turan, 1.68 boyundadır. 50 kilodur.

Kaç Yaşında?

Türkü Turan, Altın Portakal Ulusal Film Yarışması En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Türkü Turan’ın doğum tarihi yukarıda da belirttiğimiz gibi 1 Şubat 1985’dir. Turan, 2020 itibariyle 35 yaşındadır.

Instagram üzerinde 400 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Yeni sevgilisinin kim olduğu bilinmiyor. Oynadığı dizi ve filmler yukarıdaki gibidir.

Türkü Turan ile İlgili Aramalar

Google’da Türkü Turan ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Veli Turan Türkü Turan Türkü Turan Sevgilisi Köprüaltı türkü turan Türkü Turan Dizileri Türkü Turan Filmleri Türkü Turan – Sadece indir Türkü Turan yeni sevgilisi Türkü Dinle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.