Cüneyt Akman Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Cüneyt Akman kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kim, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Cüneyt Akman’dan söz edeceğiz.

Cüneyt Akman Kimdir?

  • Yazar

1958 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Cüneyt Akman, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlamış; yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamış ve burada doktora eğitimine devam etmiştir. Gazetecilik kariyerine 1981 yılında Dünya Gazetesi’nde başlamış; sonrasında Rapor ve Yeni Asır gibi gazetelerde de çalışmıştır. Cüneyt Akman aynı zamanda İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak görev almıştır. 1987 yılından beri sektörde birçok alanda çalışan Cüneyt Akman, ayrıca pek çok geleneksel, ana akım ve alternatif medya kurum ve kuruluşlarında görev almıştır.

Cüneyt Akman

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarına devam eden Cüneyt Akman, ekonomi üzerine birçok kanal ve kuruluşta yorumlarda bulunmaktadır. Cüneyt Akman hakkında merak edilen aslen nereli, babası kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber