TV 100 Ana Haber Spikeri Emre Buga Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir? Boyu?

Emre Buga kimdir, nereli ve kaç yaşında, eşi kim, doğum tarihi ne, boyu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografini ve bazı sunucu ve spikerlerin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Emre Buga’dan söz edeceğiz.

Emre Buga Kimdir?

  • Spiker, editör.

7 Ağustos 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Emre Buga Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarında medya sektörüne adım atan Emre Buga, Show TV’de stajyer olarak işe başlamış daha sonra da Show Radyo’da ve Radyo 5’te editörlük ve haber spikerliği yapmıştır.

İlginizi Çekebilir:  İpek Özkök Ağan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Buradaki kısa deneyiminin ardından kamera önüne geçen Emre Buga, BRT ve Dokuzuncu Kanal’da haber bültenlerini sunmuştur. Buga, daha sonra 2000 yılında Tuncay Özkan’ın ekibine katılmış ve Kanal D’nin ana haber bültenini sunmaya başlamıştır. Buradaki görevinden önce ekibiyle Show TV’ye daha sonra da Kanaltürk’e geçmiştir. 2004 yılından kanalın Koza İpek Holding’e devredilip Bugün TV’nin açılışına kadar olan sürede görevine devam etmiştir. Bugün TV’nin 2016’da kapatılmasının ardından ekranlardan uzak durmayı tercih etmiş ve bir dönem eğitmenlik hizmeti vermiştir.

İlginizi Çekebilir:  Gökşin Saraç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim? Boyu?

2 sene sonra TGRT kanalında Bekar Mutfağı adlı yemek programını hazırlayıp sunmaya başlamıştır. 2019 senesinde ise tekrar haberciliğe dönüş kararı almıştır. Emre Buga, 2019’dan beri TV100 ekranlarında ana haber bültenini sunmaktadır.

Instagram hesabından sık sık paylaşımlarda bulunan Emre Buga’nın bu platform üzerinde 20 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Emre Buga hakkında merak edilen aslen nereli, boyu, kilosu, sevgilisi, eşi var mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Ziya Gökalp Kimdir?

Emre Buga ile İlgili Aramalar

Google’da Emre Buga ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; emre buga’nın eşi Emre Buga eşi kim Emre Buga boyu Emre Buga Nereli Emre Buga TV100 Emre Buga nın eşi Emre Buga biyografi Emre Buga’nın eşi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara