TV100 Spikeri Ela Rumeysa Cebeci Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Dizilerde Oynadı?

TV100 spikerlerinden Ela Rumeysa Cebeci kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca TV100 spikerlerinden Ela Rumeysa Cebeci’den söz edeceğiz. 

Ela Rumeysa Cebeci Kimdir? 

  • Haber spikeri 

Daha önce TGRT ve TRT ekranlarında muhabir olarak meslek kariyerine adım atan Ela Rumeysa Cebeci, 31 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 31 yaşındaki güzel sunucu, muhabirlik deneyiminden sonra oyunculuk kariyerine adım attı. 

2011 senesinde yayınlanan Kanıt isimli dizide ilk kez rol alan Cebeci, daha sonra yine bu sene içerisinde Nuri adlı dizide rol almıştır. 2012 senesinde vizyona giren ve büyük bir gişe hasılatı elde eden Fetih 1453 isimli filmde boy gösteren Ela Rumeysa Cebeci, son olarak Fox TV ekranlarında yayınlanan Şevkat Yerimdar adlı dizide rol almıştır. Ardından tekrar muhabirlik kariyerine devam etmiştir. İsmi daha çok 2018 yılında yaşadığı bir yayın hatası ile gündeme gelen Ela Rumeysa Cebeci, bu olayla bir süredir hatırlanıyor. 

İlginizi Çekebilir:  Alper Türedi Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?
ELa Rümeysa Cebeci, Recaizade Mahmut Ekrem’in Araba Sevdası isimli kitabını okuduğunu takipçileri ile böyle paylaşmış.

İstanbul’da doğan ve büyüyen Ela Rumeysa Cebeci, ikizler burcundandır. Eğitim hayatına Bahçeşehir Üniveristesi’nde başlayan Cebeci daha sonra Yeditepe Üniversitesi’nde devam etmiştir. Şu anda Nişantaşı Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak da akademik kariyerine devam ediyor. Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümünde ileri oyunculuk yüksek lisans eğitimi almıştır. 

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Emir Sarıca Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Ekranların kısa sürede sevilen spikerleri arasında yer alan ve özellikle TV100 ekranlarında haber kulaklarını sunması ile dikkat çeken güzel spiker, özellikle düzgün fiziğiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Sosyal medyada da en çok takip edilen spikerler arasında yer alan Cebeci’nin Instagram üzerinde 200 binden fazla takipçisi bulunuyor. 

İlginizi Çekebilir:  Meşhur Dolandırıcı Sülün Osman Kimdir?

Nişantaşı Üniveristesi’nde araştırma görevlisi olarak da akademik kariyerine devam eden Cebeci, TV100’ün en beğenilen simalarından biri. Sosyal medya hesaplarımdan yayınları ve gündelik yaşantısı ile ilgili paylaşım yapan güzel spikerin hayranları da epey fazla. Haber kuşaklarında TV100’ün vazgeçilmezi olan Cebeci, düzgün fiziği, diksiyonu ve güzelliği ile adeta görenleri büyülüyor.

Kendisini sosyal medya üzerinden de takip etmek isteyenler için Instagram hesabını aşağıya bırakıyoruz: 

@elarumeysacebeci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara