Duygu Özaslan Yozgatlı mı? Nereli?

Duygu Özaslan kim, aslen nereli, Yozgatlı mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini ve nereli olduklarını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Duygu Özaslan’ın Yozgatlı olup olmadığı sorusundan söz edeceğiz. 

Duygu Özaslan Yozgatlı mı? 

Hayır. Yozgat’la uzaktan yakından alakası olmayan bir isim. Sadece sosyal medyada sonradan görme, köylü davranışlarını milletin gözüne sokan tuhaf özellikleri olduğu için ona Yozgatlı deniliyor. 

Geçtiğimiz günlerde sahanda yumurtanın ismi aklına gelmeyen Duygu Özaslan adlı şahıs sunny side up diyerek bu sıradan yemeği isimlendirmiş ve sonrasında iş çığrından çıkmıştı. 

Hatta daha sonra Nurgül Yeşilçay kendisi ile alay eden bir paylaşım daha yapmış ve sosyal medyada Duygu Özaslan hakkında yapılan mizah tavan yapmıştı. Fotoşopla kalçasını büyük gösteren Duygu Özaslan’ın takipçileri gözünde de tüm prestiji yerle bir olmuştu. Son zamanların en çok alay edilen ünlüsü arasında yer alan Duygu Özaslan hakkındaki en komik iddialardan biri de Yozgatlı olduğu. 

Tabi bu bilgi gerçek değil. Kendisi 1991 yılında İstanbul’da doğmuş, büyümüştür. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünde sürdüren Özaslan daha sonra fenomen olunca okulu da bırakmış ve tamamen sosyal medyaya yönelmiş. Ve tabi içindeki Yozgatlıyı öldüremediği için şu anda en çok alay edilen ünlülerden biri olma şerefine nail olmuş. 

Kısaca kendisinin Yozgat ile uzaktan yakından bir alakası olmamakla birlikte tabi ki Yozgat halkını ve Yozgatlıları istisna tutarak söylemeliyiz ki sosyal medya jargonu ile kendisi Yozgatlı profiline net olarak uyan birisi. Yani kendisine Yozgatlı denmesinin gerçekte Yozgatlı olmamasına rağmen bir sebebi var. 

3 thoughts on “Duygu Özaslan Yozgatlı mı? Nereli?

 • Mayıs 3, 2020 tarihinde, saat 03:28
  Permalink

  YOZGATLI OLMAK KÖYLÜLÜK MÜ KÖTÜLÜK ALLAHIN BEYİNSİZ EDİTÖRÜ MAL MISIN, NESİN? BENİ SİNİRLENDİRME SALAK SALAK ŞEYLER YAZMA ÇILDIRTMA ADAMI

  Yanıtla
  • Mayıs 4, 2020 tarihinde, saat 00:00
   Permalink

   Yozgat’ı karalamak için yazılmamıştır. Yazılarımız Google aramalarına göre yazılır. Böyle bir merak varsa ve talep de varsa biz yazarız. Herhangi bir art niyet yok.

   Yanıtla
 • Mayıs 18, 2020 tarihinde, saat 05:27
  Permalink

  hahaha iyi güldüm,bende fransa da dogdum büyüdüm ozaman fransiz miyim ? önemli olan anne ve babanin nereli oldugu,bizim burdaki cogu kisi fransada dogdu ama aonlarda yozgatli vesayre,Duygu modernligini korumak için aslen yozgatli oldugunu soylememis.Yozgatlilarin çogu ”yobaz”oldugu istesenizde istemesenizde dogru,burdaki tanidiklarim bagira bagira yozgatli olduklarini söylüyorlar ve bundan gurur duyuyorlar çünk¨bir ”il ” yarismasi var gibi.hiç derinden yozgata bagimli olmadim ama olmadigimi da soylemem. Duygu benm için gayet Yozgatli çunku babasi ile çektigi video sirasinda bizzat babasi soyledi kendisinin ve ailesinin orali olduklarini.Bence yalan soylemesi yanlis.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.